Не будь дитиною – пройди тест на ВІЛ

Так назвала акцію, присвячену Дню боротьби зі СНІДом. Пройшла вона у приміщенні Полтавської міської ради. Участь у ній взяли депутати. Проходили вони тест на ВІЛ. Спостерігала за процедурою і Марина Покшіна.

У холі міської ради збираються люди. Це ті, хто хоче пройти тест на ВІЛ. Серед них і Тарас Синяговський. Чоловік бере участь у подібних акціях завжди. Говорить: тільки рання діагностика може вплинути на подальший розвиток захворювання. Якщо його виявлять.

Тарас Синяговський, депутат Полтавської міської ради

- Я постійно здаю кров. Поки у мене не виявили гепатит С, яким мене заразили в полоні під час війни. Тому я дуже рекомендую постійно здавати. Зараз я прохожу, скажімо так, і інші тести.

Віктор Трофименко, голова ГО «Save Poltava»

- Я вважаю, що для нашого суспільства дуже важливо усвідомлювати, що ВІЛ - це не вирок. Це однозначно. І я дуже вдячний БО «Світло надії», яка організувала цю акцію. Через те, що це насправді дуже потрібні речі. Це дуже потрібні речі - демонструвати обізнаність у цьому питанні, дізнаватися більше, передавати знання.

Усі бажаючі проходили  швидкий тест. Часу займає не більше 15 хвилин. Починається процедура дотестовим консультуванням. Спілкуванням психолога з людиною.

- Скажіть, будь ласка, Юріє, що таке ВІЛ-інфекція, чули?

- Чув.

- То ви знаєте, як передається, так?

- Здогадуюся.

- Здогадуєтеся. Вона передається статевим шляхом, статевий незахищений акт. Можна інфікуватися з першого разу. Також через кров: манікюр, педикюр, тату, пірсинг, медичні салони.

Далі медична сестра бере кров з пальця пацієнта. Капає у отвір на тест. Окремо – спеціальну рідину, яка дозволяє провести реакцію. Та чекають 15 хвилин. Після цього анонімно повідомляють про результат. 

Стрічка новин