Чи є в Полтаві неякісна вакцина?

Через страх людей щеплюватися, в Україні все більше спалахів небезпечних хвороб. Як розпізнати неякісну вакцину? Чи є вона у Полтаві та що робити, коли вам вже її вкололи – дізнавалася Марина Покшіна.

Полтавець Андрій Небрат ще місяць тому сумнівався, чи потрібно робити щеплення. За цей час, говорить, вакцинувалися усією родиною. А саме: від грипу, а дітям планові – АКДС та КПК. Побічних реакцій не було. Лише почервоніння місця уколу та незначне підвищення температури. 

Андрій Небрат, полтавець

- Щодо реакції дітей на щеплення - не важливо чи то бельгійська, чи то французька, чи то індійська вакцина. Реакція організму майже однакова, тобто якихось там супер катастрофічних побічних ефектів від індійської вакцини не було.

Незважаючи на докази і факти, частина полтавців бояться вакцинуватися. Деякі вірять, що їм колють просрочені вакцини. Інші вважають, що вони неякісні, а хтось нарікає, що хто зна, що там, адже немає інструкції українською. Полтавські лікарі переконують: пацієнти часто плутають зі звичайною реакцією на вакцину. І вже наступного дня приходять зі скаргами.

Аліна Сохань, сімейний лікар 

- Більше іде реакція, просто люди не завжди розуміють, що це йде реакція. Це реакція організму - це нормальна реакція на щеплення. Ну а неякісна це вже можливе при транспортуванні якісь були порушення. У самій вакцині можуть бути якісь осади.

У обласному Департаменті охорони здоровя говорять: з початку року не фіксували випадків використання неякісної вакцини. Її перевіряють постійно. Дотримуються вимог транспортування. Бо це – головна причина псування медикаменту. У Полтаві зараз у медичних закладах у достатній кількості є вакцини від дифтерії, правця, краснухи, кору та грипу. Привезена вона з Індії у спеціальних боксах.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Є в достатній кількості вакцини. Знаєте, що Міністерство охорони здоров'я розширило перелік можливостей щеплення, так як є групи ризику. Тобто, які визначені медичними працівниками - це є медичні працівники, педагогічні, поліція, інші категорії, тому тут треба звертатися до медичних працівників.

Але якщо людина зіткнулася з ситуацією неякісної вакцини, експерти рекомендують одразу звертатися до відповідних органів.

Олексій Станчевський, експерт

- Звичайно треба зафіксувати цей факт у стаціонарному медичному закладі, якщо немає серйозних наслідків, то має бути надана відповідна медична допомога. Якщо будуть більш серйозні наслідки, то треба звертатися в Управління охорони здоров'я відповідної територіальної одиниці.

Кожна людина сама вирішує – чи робити щеплення. Протипоказання до них бувають рідко. І лікар зможе виявити його. 

Андрій Небрат, полтавець

- Усі щеплення робити треба, тому що є деякі хвороби, які, в принципі, якщо ти не вакцинувався, то сироватки від деяких хвороб, таких як, правець - їх не існує. Тобто, це майже в 100 % - це смерть.

Стрічка новин