Нардеп Каплін відвідав управління соцзахисту Шевченківського району

Контроль та допомога. Народний депутат України Сергій Каплін попрацював в Управлінні соціального захисту населення Шевченківського району. Там обранець ознайомився з роботою установи. А також проблемами з якими щоденно зіштовхуються працівники та громадяни. Що вдалося вирішити, далі в сюжеті. 

- Вам інструкцію по постанові надсилали по змінам до постанови? 

- Так, звичайно. Ми вже по ній працюємо. 

У першу чергу народний обранець перевіряє, як працює нова постанова про призначення субсидій – її розробляв парламентський Комітет соцполітики, який очолює Сергій Каплін, разом із фахівцями управлінь соцзахисту по всій країні.  

Сергій Каплін, народний депутат України, керівник Комітету ВР з питань соцполітики

- Ми написали до Міністерства соціальної політики свої побажання щодо зміни постанови, якою регулюється порядок і обсяги видачі субсидії. Я гордий тим, що нам вдалося дотиснути Кабінет Міністрів, аби вони прийняли нову постанову, і додатково, тепер увага, 3 млн громадян отримали право на субсидію. Це ті, хто має заборгованість по ЗП, через що не сплачується ЄСВ роботодавцям, це онкохворі, їх біля мільйона.

Втім, перепон для тих, хто потребує субсидій, досі чимало. Обранець вирішив провести прийом громадян разом зі спеціалістами управління. 

- Значить, ви можете звернутись до підприємства, може бути не так поданий звіт 1Д. 

- Так, таке може бути. Скажіть Ваш номер телефону.

Полтавка Наталія Фесенко не отримала в жовтні субсидію. У її сина-лікаря була низька зарплата – сплачено замалий єдиний внесок до Пенсійного фонду. А без ЄСВ не дають пільгу. Розібратися у проблемі жінці допоміг Сергій Каплін – він особисто подзвонив в бухгалтерію лікарні і все з’ясував. Невдовзі жінці повернуть субсидію через комісію.  

Наталія Фесенко, полтавка 

- Він сказав, що під контроль візьме. Йду в 115 кабінет, і вони будуть далі вирішувати це.

Розпитав про проблеми у роботі і у соцпрацівників. Кажуть, працювали б швидше, якби обмін даними між відомствами був ефективніший. 

Галина Арсененко, начальник Управління соц.захисту Шевченківського району

- Нелегко попередньо в тому, що сама організація роботи, яка не від нас залежить, це контакт із різними службами, які нам надають інформацію, щоб ми вчасно призначили державні допомоги. І в першу чергу – житлові субсидії.

Сергій Каплін розповів, що Комітет соцполітики вже працює над пришвидшенням контактів між установами, аби прискорити процес нарахування субсидій. А ще взяв до уваги інші пропозиції полтавських фахівців, щоб покращувати правила надання субсидій і далі. 

Сергій Каплін, народний депутат України, керівник Комітету ВР з питань соцполітики

- Роботи дуже багато, ми маємо намір ще удосконалювати процедуру. І найближчим часом вийдемо ще додатково на 2 мільйона людей, які плюс до тих, що є зараз, отримають право на субсидію. Інакше люди просто не можуть вижити.

Депутат планує відпрацювати по робочому дню в управліннях соцзахисту кожної області. А ще – обіцяє боротися за підвищення зарплат для тутешніх фахівців.

Стрічка новин