8 причин виникнення нічних судом у ногах

8 причин виникнення нічних судом у ногах

У нічний час багато процесів в організмі відчуваються гостріше: посилюється біль, мучить занепокоєння і так далі. Нерідко вночі виникають судоми в ногах, у чому причина явища і які існують способи лікування? Поради фахівців допоможуть розв’язати цю проблему.

Причин, з яких зводить ногу судомою вночі, багато. Визначимо основні з них:

  •  незручне положення, що призводить до затиску нервового каналу м’яза;
  •  переохолодження в результаті тривалого перебування на холоді;
  • дефіцит вітамінів D, Е, В2 і В6;
  •  нестача мінеральних речовин, головним чином заліза, калію, кальцію і магнію;
  •  нестача амінокислот таурину;
  •  порушення кровопостачання м’язів;
  • наслідок надмірного фізичного навантаження;
  • – зневоднення організму.

Спазми м’язів ніг також нерідко спостерігаються у тих, хто страждає захворюваннями:

– щитовидної залози; – нервової системи; – варикозним розширенням вен; – плоскостопістю; – діабетом; – пухлинами мозку.

Для усунення нічних спазмів слід розібратися з причиною, що спричинила їх появу. Якщо це одноразове явище, то можна зробити теплу ванну з сіллю для ніг, помасажувати литки і ступні, скористатися засобом, що знижує м’язові болі, наприклад, розтерти ноги Банеоцином, Апізатроном, Меновазіном і тому подібне. Зігріваючий і знеболювальний ефект створюється при розтиранні ніг горілкою або яблучним оцтом.

При нестачі в раціоні яких-небудь складових, необхідно відрегулювати своє харчування. Для здоров’я корисно щоденно їсти молочні продукти, яйця, овочі, каші. Бажано частіше вживати горіхи, чорнослив, курагу, свіжі ягоди. Лікарі настійно радять для заповнення дефіциту вітамінів і мінералів в осінньо-зимовий сезон приймати вітамінно-мінеральні комплекси. Краще рішення для усунення гіпокальциємії у вагітних жінок і вікових пацієнтів, при якій причиною судом в ногах ночами є дефіцит кальцію і вітаміну D.

Порада: якщо несподівано звело ногу, потрібно сісти на ліжку, спустивши ноги на прохолодну поверхню, і постукати стопою об підлогу, потім встати прямо. При сильній судомі слід потягнути пальці ніг на себе або чутливо пощипати ногу.

Стрічка новин