На Полтавщині викрили мережу нелегальних АГЗС

На Полтавщині викрили мережу нелегальних АГЗС

Автомобільні газозаправні станції працювали без жодних дозвільних документів.

На виконання доручення Генеральної прокуратури України, прокуратура Полтавської області спільно зі співробітниками контролюючих органів викрили понад 10 кримінальних проваджень щодо незаконної діяльності автомобільних газозаправних станцій на території Полтавської області за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України. 

Установлено, що до вказаної незаконної діяльності залучають непрацевлаштованих осіб, які не мають необхідного досвіду для роботи на об’єкті з підвищеною небезпекою, окрім цього вони не проходили обов’язкове навчання та з ними не проводились відповідні інструктажі, таким чином не кваліфіковані працівники наражають на небезпеку себе та інших громадян. Також, ділки нівелювали норми закону щодо офіційного оформлення трудових відносин із працівниками, що позбавляє таких осіб захисту та гарантій.          

Як приклад, під час перевірки однієї автомобільної газозаправної станції у місті Полтава встановили, що на вказаному об’єкті відсутня будь-яка дозвільна документація, працівники офіційно не працевлаштовані, інструктажі з техніки безпеки не проведені, походження пального не відоме, сертифікація відсутня, об’єкт підвищеної небезпеки в експлуатацію не введено, вимоги протипожежної безпеки нівельовано.

Минулого року на автогазозаправній станції в селі Гора Полтавського району пролунало 2 вибухи газобалонного обладнання. Наразі виявили, що належний облік та відрахування до бюджету нелегальні автомобільні газозаправні станції також не здійснюють.

У прокуратурі Полтавської області вживають законних заходів і діють винятково у рамках закону щодо викриття мереж нелегальних автомобільних газозаправних станцій. Зрозуміло, що вказана діяльність нелегалів «кришується» окремими групами, законні дії прокуратури викликають у них спротив, оскільки їхнім інтересам завдається шкода, а тому останні залучають так званих «тітушок» і розповсюджують у засобах масової інформації замовні публікації.

Прокуратура Полтавської області вживатиме всіх можливих заходів щодо притягнення винних осіб до відповідальності та припинення незаконної діяльності, яка становить загрозу для життя та здоров’я людей, щоб жоден громадянин від нелегальних автомобільних газозаправних станцій не постраждав, а отримані кошти ділками були належно відраховані до бюджетів громади.

Досудове розслідування триває.

Стрічка новин