У Кременчуці вдалося уникнути колапсу з теплопостачанням

У Кременчуці вдалося уникнути колапсу з теплопостачанням

На початку опалювального сезону чимало українських міст зіткнулися з проблемами теплопостачання. Тоді колпас виник у 22-х українських містах.

Могла подібна ситуація скластися і в Кременчуці.

"23 жовтня у Кременчуці мало бути відключено теплопостачання, про це є відповідні підтверджувальні документи. 15 жовтня вони отримали припис, що 23 можуть бути відключені. Завдяки нашим зусиллям, і звісно, міському голові, який зробив надможливе, місто отримало газ, але НАК «Нафтогаз» не давав номінацію. Тому прогнозувати те, що надалі не буде таких проблем, я не можу", – розповів голова Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Асоціація міст України не вбачає вини міських голів у тому становищі, яке склалося в низціі міст із стартом опалювального сезону і раніше неодноразово попереджувала про загрозу критичного стану у сфері теплозабезпечення. Головна проблема – через заборгованість за природний газ та нараховані штрафні санкції НАК "Нафтогаз України" користуючись своїм монопольним становищем, обмежує підприємствам теплоенергетики постачання природного газу. Борги виникли через заборгованість держави з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання, яка нині складає 14 млрд грн. А несвоєчасне відшкодування державою коштів за надані пільги та субсидії в окремі пікові періоди у 2016-2018 роках сягало 30 млрд грн. 

В Асоціації міст України запропонували  чіткий алгоритм дій з вирішення кризової ситуації з теплопостачанням в українських містах:

  • вжити заходів для погашення кредиторської заборгованості підприємств теплопостачання та ТЕЦ з державною часткою власності і після цього передати такі підприємства безоплатно у власність територіальних громад;
  •  реструктурувати борги комунальних підприємств за спожитий природний газ, списавши нараховані штрафні санкції та пені.

Стрічка новин