До надзвичайних ситуацій готові

У місті провели командно-штабні навчання. Вони призначені для ліквідації різних випадків в зимовий період. В навчаннях взяли участь всі служби цивільного захисту. Як готувались? Дізнавалась Ірина Щербак.

- Увага, представники служб, задіяні у навчаннях, зібратися біля штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій.

Декілька хвилин, і рятувальники, поліція, медики, дорожники та комунальники збираються в штабі. Обговорюють план дій за трьома напрямками, котрі можуть виникнути взимку. Відсутність тепла в будинках, масове відключення об’єктів від енергетики, а також актуальне – замети на дорогах. 

- Хуртовини та шквальний вітер призвели до заметів на автошляхах, що, в свою чергу, стало причиною тривалого (12 годин) припинення руху автотранспорту. В зв’язку з погодними умовами на автомагістралі Е-40 Київ - Харків, в непроїзному стані знаходяться шляхи в Пирятинському та Лубенському районах.

Окрім обговорення, всі служби цивільного захисту представили свою техніку. 

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг в Полтавській обл. 

- 4-х метровим відвалом цей автомобіль розчищає проїзну частину від снігу і снігової каші. І потім здійснюється обробка проїзної частини протиожеледними матеріалами.

За годину два таких автомобілі очищують до 40 кілометрів дороги. Залом на озброєнні дорожників – близько 200 одиниць техніки. А тут рятувальники демонструють сучасні технології. Повітряний дрон передає картинку згори. Це допомагає проаналізувати масштаби надзвичайної ситуації. 

Роман Больбот, фельдшер-рятувальник

- Наприклад, обвал сніжний, якщо в нас десь станеться, можна оцінити ситуацію. Чи чоловік впав, чи десь застряг в важкодоступних місцях. Дрон його знайде, і нам буде простіше прийняти рішення, як цю людину спасти.

А в такому вигляді при надзвичайних ситуаціях працюють медики. 

Володимир Слободяник, лікар екстреної медичної допомоги м.Полтава

- Бронежилети, каска, ну і протигази є. В разі необхідності, ми зможемо надавати медичну допомогу в надзвичайних ситуаціях.

Стрічка новин