Право на паркувальне місце без можливості ним користуватися

Такі місця на стоянках належать людям з інвалідністю. Позначені відповідним знаком та мають розмір більший, ніж для звичайних автомобілів. Та часто такі місця зайняті іншими. Чи дотримуються у Полтаві водії правил паркування? Та чи враховують потреби у цьому людей з інвалідністю – з'ясовувала Марина Покшіна.

Ірині Твердохліб користуватися паркувальним місцем доводиться часто. Проте, не завжди жінка може це зробити без проблем. Вона говорить: найчастіше суперечки трапляються з дівчатами. Вони займають не свою частину стоянки і починають хамити. 

Ірина Твердохліб, людина з інвалідністю

- Якщо ви навіть маєте дорогий транспорт та маєте можливість його обслуговувати. Ну невже оце місце необхідніше для вас? І ви не можете зупинитися в іншому місці. Невже навіть оці заклики не впливають ніяк на свідомість тих людей, які не по праву займають це місце.

Марина Покшіна, кореспондент

- Це - паркувальне місце для людей з інвалідністю. Оснащене воно відповідними знаками та розміткою на асфальті. Та чи всі учасники дорожнього руху дотримуються правил паркування?

На території паркувального місця біля Європейської, 19 місце зайняте. Власники залишили свої автомобілі на невідведеній для них частині стоянки. Ірина Твердохліб викликає патрульну поліцію.

- На паркувальне місце для авто людей з інвалідністю. Я сама пересуваюся на інвалідному візку і мої місця зайняті зараз. Можна якось вирішити цю ситуацію.

 Доки чекаємо приїзду поліціянтів, один з водіїв-порушників повертається до свого автомобіля. З нами говорити не захотів. Мовчки сів у авто і почав від'їжджати. Ірина Твердохліб хотіла поспілкуватися з водієм, навіть перекрила йому дорогу. Але він все ж зміг виїхати.

- Вибачте, будь ласка, ви маєте право на це паркувальне місце? Стоп! Зупиніться будь ласка! Стоп! Зупиніться, будь ласка! Поговоріть зі мною трішечки. Я думаю, що ця людина не має інвалідності, зате має душевну і духовну інвалідність.

Ірина говорить: прочекала майже годину, та патрульні так і не приїхали. Дізнаємося, в чому причина. 

Наталія Ширіпова, речниця патрульної поліції

- Стосовно виклику, по якому зверталася громадянка, ми вияснили. О 13.12 зателефонувала на лінію 102. Я хочу зазначити, що ці повідомлення, які йдуть на лінію 102, вони не одразу патрульним ідуть. Диспетчер приймає повідомлення, потім його надсилає вільному екіпажу.

Втім, в Полтаві є водії, які не займають паркувальні місця людей з інвалідністю. Серед таких – Євген Дикань.

Євген Дикань, водій

- Люди не повинні ставити автомобілі, тому що, будемо чесними, людям з інвалідністю і так в житті не пощастило. Потрібно хоч у цьому їх підтримувати. Тому що життя така річ, що не дай Бог - невідомо, що буде з нами завтра.

З початку року патрульні виявили 163 випадки порушення правил паркування. Їм виписали штрафи на суму від 60 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 

Ірина Твердохліб, людина з інвалідністю

- Якщо це країна рівних можливостей, рівних якихось достатків, спілкувань. Ну, тобто, інклюзивного статку, то ми не повинні в чомусь виділяти. Якщо це територія загального користування - будь ласка. Але, якщо територія, яка конкретно стосується вас, будь ласка.

Стрічка новин