Насилля над жінкою

Побої та сварки. У такій ситуації опинилася полтавка Яна Гурин. Після перших побоїв жінка з дітьми втекла з дому. Але терор з боку чоловіка не закінчився.

Уже посміхається, але в пам'яті й досі ті події. Це Яна Гурин. Мати двох дітей. Старшому Тимофію – п'ять. Меншому Кирилу – рік і 9 місяців.  Заміжня була два роки. Вперше чоловік підняв на неї руку в липні цього року. До того були лише сварки. Причиною стала відмова їхати о четвертій ранку до батьків в село допомагати.

Яна Гурин, постраждала від сімейного насилля

- Він схопив за волосся, вдарив мене головою об стіну раз, другий. Потім почав бити по ногам, хватати мене та тягати. Дитина прокинулась. Я його тримала на руках, але його це не зупиняло. Він далі мене тягав. Поки він не зачинив двері, не відібрав телефон і не сказав - Я тобі зроблю зараз...я тебе зараз уб'ю. Звичайно я злякалася. Я почала кричати, у мене ввімкнувся інстинкт самозбереження. Я почала кричати і благо сусіда викликала поліцію.

Тоді жінка втекла з дітьми до матері. А чоловік знайшов їх і там. Побив вікна та погрожував вбити. Тоді жінка звернулася до притулку для жінок з дітьми.

Олена Чикурова, директор притулку для жінок та дітей

- На руках у неї було двоє дітей, двоє хлопчиків. Дуже в пригніченому стані, я б сказала в жахливому стані. Тому ми забезпечили безпечним місцем перебування. Це те, що необхідно, базова потреба. 

У закладі пробули 3 місяці. За цей час жінка встигла розлучитися. 

Яна Гурин, постраждала від сімейного насилля

- Він не цікавився станом здоров'я дитини, він не цікавився, що він їсть, у що вдягнений.  Його тільки цікавило, чого я не повертаюся додому. Чого це я подала на розлучення та пішла з дому і яке маю я на це право. Я повинна повернутися і далі за ним прибирати, прати, готувати їсть і мовчати. Бо він вважає, що це нормально. 

Історія з побиттям повторилася і вдруге. Тоді це було на вулиці, під час побачення з дитиною.

- Коли ми вже йшли в бік зупинки. Це було пів 8. Я його попросила: давай гуляти в сторону дому, а то діти голодні, їм потрібно покупатися. Він почав кричати, хватати коляску, викручувати мені руки, почав штовхати. А потім взагалі схопив мене за волосся і смикнув. Мене врятувала жіночка, яка підійшла і сказала - що ви робите? Тоді підійшла ще одна жіночка.

Жінка і після цього випадку написала заяву до поліції.

- Її прийняли, це було в Шевченківському уже відділку. І відповідь - вони не бачать складу злочину. Сказали про те, що вони провели з ним профілактичну бесіду і про те, що він більше так не буде.

Олена Чикурова, директор притулку для жінок та дітей

- Одного разу колишній чоловік Яни приходив до Центру. Ми бачили, що людина поводить себе неадекватно. Він був дуже агресивний. 

Наталя Ширіпова, прес-офіцер патрульної поліції в Полтавській області

- Від початку року полтавським патрульним надійшло близько 2 тисяч викликів про сімейну сварку. Та майже 1200 про сімейне насильство. Часто всі ці виклики перекваліфіковуються потім у тілесні ушкодження. Але, на превеликий жаль, у наших громадян не прийнято виносити сміття з хати. Конфлікти на думку багатьох повинні вирішувати всередині сім'ї. Але, як це показує практика, це далеко не вирішення існуючої проблеми.

Наразі жінка винаймає квартиру та чекає суду. 7 грудня мають вирішити з ким залишиться менша дитина.

Стрічка новин