На Полтавщині в кількох психоневрологічних інтернатах порушували права пацієнтів

На Полтавщині в кількох психоневрологічних інтернатах порушували права пацієнтів

Прокуратура Полтавщини перевірила чи не порушують конституційні права людей з психічними розладами у психоневрологічних інтернатах області та виявила низку порушень у цих закладах. 

Про це повідомили на офіційному сайті Генеральної прокуратури України.

За результатами перевірок, прокурори притягнули до дисциплінарної відповідальності 15 посадових осіб, з яких 5 – директори зазначених закладів, а також 3 – працівники Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Зокрема, за прокурорського втручання лікарсько-консультативні комісії інтернатів розглянули питання про підтвердження наявності або відсутності підстав для подальшого перебування майже 300 підопічних у вказаних установах. Оскільки їхні щорічні огляди всупереч вимогам ст. 23 Закону України "Про психіатричну допомогу" не проводили понад 3 роки.

Завдяки прокурорському втручанню, зі всіма пацієнтами (їхніми офіційними представниками) укладені угоди із сімейними лікарями для надання якісної медичної допомоги, а також належного документування можливих причин смерті тяжко хворих пацієнтів.

Крім того, Грабарівський, Токарівський та Рашівський психоневрологічні будинки-інтернати отримали ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Відповідні документи направлені до МОЗ України для отримання таких ліцензій іншими психоневрологічними інтернатами області.

У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті прокуратура припинила практику незаконних обмежень особистих прав громадян, яким заборонялося виходити за межі приміщень житлового корпусу та прогулянкового двору.. Таке ставлення може розцінюватися як жорстоке поводження з хворими.

Робота прокуратури в цьому напрямку триватиме й далі.

Стрічка новин