Спитати у громади

Тепер виконавча влада, приймаючи важливі рішення, має радитись з громадою

Саме такий механізм співпраці передбачає розроблений законопроект «Про публічні консультації». Його сьогодні представили на тренінгу Громадської мережі «Опора» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Такі публічні консультації відрізнятимуться від вже існуючих громадських слухань тим, що всі пропозиції людей зазначатимуться у звітах. По кожній з них представники влади звітуватимуть: які врахували, а які – відхилили. І причину такого рішення.

Катерина Мінкіна, тренер в рамках програми «Відповідальне управління громадою»

- Публічна консультація – це взаємодія з громадою, залучення громади до прийняття рішень. Це нагальні проблеми, які існують в громаді, і відповідно, залучення громади до вирішення цих проблем, які існують на місцях.

Юрій Ісаєв, радник з комунікацій Програми «U-LEAD з Європою» 

- Люди повинні зрозуміти, що вони мають впливати на процес, на прийняття рішень владою, на ініціювання якихось проектів. На щастя, на Полтавщині є вже багато успішних практик залучення громадськості до практик прийняття рішення. Успішні практики, як у великих ОТГ - це Глобинська і Пирятинська, там проводиться 2-3 роки проект «Бюджет участі». Також є приклади, коли громадськість підштовхнула для створення ОТГ. Це Опішня, Котельва, Диканька. Люди піднялися і примусили владу зробити крок до створення ОТГ. 

Стрічка новин