Кременчуцький хлібокомбінат приватизували попри законодавство

Кременчуцький хлібокомбінат приватизували попри законодавство

Зареєстрував його приватний нотаріус.

Прокуратура Полтавської області оскаржує рішення нотаріуса, яким протиправно зареєстровано право приватної власності за акціонерним товариством на майновий комплекс Кременчуцького комбінату хлібопродуктів загальною площею понад 20 000 м², вартістю понад 3 млн грн. 

Установлено, що приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу зареєстрував право приватної власності на майновий комплекс Кременчуцького комбінату хлібопродуктів за акціонерним товариством.

Вказане рішення нотаріус прийняв всупереч вимогам законодавства, оскільки Кременчуцький комбінат хлібопродуктів не підлягає приватизації. Також він відсутній в переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані.

Водночас, зміна правового режиму державного майна може бути здійснена лише в процесі приватизації, проведеної відповідно до положень законодавства за відповідним рішенням власника майна, в даному випадку Кабінету Міністрів України, який такого волевиявлення не здійснював.

Відтак, з державної власності протиправно вибув цілісний майновий комплекс загальною площею понад 20 000 м², вартістю понад 3 млн грн.

З метою поновлення порушених інтересів держави, в прокуратурі Полтавської області подали позов до суду про визнання незаконними та скасування рішення приватного нотаріуса про державну реєстрацію права приватної власності, запису про приватну власність, визнання права власності за державою. 

Стрічка новин