Какао: найкорисніший напій взимку

Учені назвали какао найкориснішим продуктом під час зимових холодів: він не тільки відрізняється насиченим смаком, але також вкрай сприятливо впливає на організм у такий непростий для нього час. Какао здатне зменшувати запалення, що своєчасно в сезон морозів, констатували дослідники.

Згідно звіту Європейського агентства з безпеки продуктів харчування, для підтримання здоров’я людині слід з’їдати щодня не менше 2,5 грамів какао-порошку або 10 грамів чорного несолодкого шоколаду.

Як було встановлено вченими з Університету Редінга, вживання какао стимулює розвиток потрібних бактерій і зменшує запалення у кишечнику – у результаті імунітет стає міцнішим, і антитіла успішніше борються з патогенами. 

Але найкориснішим какао вважається навіть не тому. Більшою мірою какао цінують наукові фахівці за здатність впливати на нервові клітини. Напій какао позитивно діє на нервову систему, допомагаючи нейронам відновлюватися і налагоджувати зв’язки в мозку, який сильно страждає у результаті повсякденних стресів.

Сама зима з її темрявою і холодом виявляється тривалим стресом для організму. Какао піднімає настрій і покращує опірність депресивних станів – як і хвороб в цілому – в ньому багато магнію, який допомагає справлятися з нервовою напругою, розслабляє м’язи, покращує сон.

Люди, які п’ють какао, в два рази менше піддаються ризику захворіти на діабет або зіткнутися з проблемами серця. До складу какао входять флавоноїди, які регенерують мітохондрії – енергетичні центри клітин міокарда і каркасних м’язів. Завдяки його вживання взимку збільшується еластичність судин, поліпшується кровотік і кровопостачання мозку.

Особливо цінний такий компонент какао як епікатехін. Ця речовина покращує мозковий кровообіг і короткострокову пам’ять, ефективно знижує артеріальний тиск. Причому в какао його набагато більше, ніж в ягодах, червоному вині або зеленому чаї. Регулярне вживання какао нормалізує рівень холестерину і цукру в крові, знижує ризик інсульту.

Говорячи про те, що найкориснішим продуктом взимку є какао, вчені підкреслюють: мова йде про напій, а не про шоколадні вироби. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію