У Полтаві хочуть заборонити продаж алкоголю після 22.00

Представники полтавської поліції, міської влади та пересічні жителі обласного центру хочуть обмежити продаж спиртних напоїв у нічний час. У квітні 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє місцевій владі заборонити продаж алкоголю у визначений час доби. Що думають з цього приводу полтавці та як це вплине на життя містян – дізнавалася Марина Покшіна.

Пані Наталія від алкогольної залежності лікується упродовж тижня. Але курс проходить не вперше. Говорить: найбільша спокуса міцних напоїв у нічний час доби. Тому жінка переконана: краще заборонити продаж після 22-ї години.

- Вважаю, що продавати алкоголь потрібно хоча б з 10 ранку.

- А чому?

- Ну в принципі, у всіх цивілізованих країнах так і є. І це правильно.

- На що це вплине?

- Ну можливо похмелятися люди не будуть.

Правильним рішенням – заборони продажу алкоголю у нічний час доби, вважає і полтавець Михайло Буколов. Чоловік переконаний: це вплине на зменшення злочинів у такому стані. 

Михайло Буколов, полтавець

- Я вважаю, Полтава стане в принципі спокійнішою. Я не буду переживати за свою дружину. Так, як вона любить там то в кінотеатр сходити, то ще кудись. І в такий пізній час я особливо не пускаю, тому що ну дійсно страшно.

Лікар-нарколог Сергій Косиченко також переконаний у необхідності прийняття такого рішення. Його пацієнти найчастіше потрапляють у стаціонар саме вночі або вранці. Якби «наливайки» та магазини не продавали алкоголь, хворих було б менше. 

Сергій Косиченко, завідувач станціонарного відділення №4 Полтавського обласного наркологічного диспансеру

- Їх захистити від розвитку захворювання, тому що захворювання розвивається не за один день. Людина жила-жила непитущим, раптом став за один день алкоголіком. Так не буває. Вони себе довгі роки тренують, виховують свою стійкість, купують уночі в тому числі, ходять по нічним клубам.

У різних містах України вже давно прийняте таке рішення. Заборонили продаж алкогольних напоїв і в містах Полтавської області. А саме: Хоролі, Миргороді, Кобеляках. У Щербанях не продають спиртних напоїв ще з травня цього року. Це, переконаний селищний голова, дало змогу уникнути багатьох неприємностей. А головне – скарг від громадян стало менше. 

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова

- Ми зрозуміли, консультуючись із поліцією, що у вечірній час - це є потреба закрити продаж алкогольних напоїв, які дасть можливість зменшити, будемо говорити, побутові конфлікти.

У Полтаві вкотре спробують заборонити продаж алкоголю в нічний час. Відповідний проект рішення подав Едуард Волков, депутат Полтавської міської ради. За його словами, мотиви такого рішення – це запобігти злочинам у Полтаві. Адже велика їх кількість — є наслідком вживання алкоголю.

Едуард Волков, депутат міської ради

- Катастрофічна ситуація у Полтаві за розпиттям алкогольних напоїв у місцях публічних, парках, скверах. І безліч є матеріалів у ЗМІ, які піднімали ці питання. І на нашій меті - це здорова нація, здорове майбутнє.

Поліція Полтавщини також підтримує заборону продажу алкоголю після 22.00. У них – свої причини. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю ГУ НП в Полт.обл.

- У нас дуже сумна статистика вчинення злочинів у стані алкогольного сп'яніння. Якщо розглядається справа у суді, це йде, як обтягуюча обставина. Суд може прийняти рішення більш суворої відповідальності.

Михайло Буколов, полтавець

- Ну я вважаю, що таке рішення правильне, тому що саме в такий час скоюються усі ці злочини, саме в такий час люди ходять по таким магазинам, купують оті непотрібні речі.

Остаточне рішення прийме міська рада на найближчій сесії.

Стрічка новин