Як змінилась Полтавщина в процесі децентралізації?

За 4 роки в області створено 46 об’єднаних територіальних громад. Окремі з них входять в ТОП-20 ОТГ України. Розвивається інфраструктура місцевості. 

Осучаснюються дитячі садочки, школи, лікарні. Завдяки реформі, Полтавщина є лідером за темпами зростання місцевих бюджетів. А показники економічної стабільності регіону посідають третє місце. Таку інформацію повідомили на розширеному засіданні Ради регіонального розвитку облдержадміністрації. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі  та залучення інвестицій ОДА

- Громада повинна бути потужна, самодостатня. Наразі ми хочемо донести до органів місцевого самоврядування, а також органів районних державних адміністрацій, які повинні проводити роз’яснювальну роботу в районах і сприяти, щоб громади створювались не за кількістю, а за якістю. Ми над цим ефективно працюємо.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Досвід цієї реформи показав, що просто об’єднання не сама ціль. Об’єднання - це спроможність розвитку. Якщо в бюджетах є гроші, є розвиток. Ми входимо в бюджетний місяць, де буде формуватися бюджет наступного року. І я хотів би, щоб бюджети і ОТГ, і сіл, селищ і міст були направлені на розвиток інфраструктури. І на покращення умов проживання людей та послуг, які сьогодні надаються на територіях.

Стрічка новин