Роботи на Полтавщині вдосталь

У місті пройшов «Ярмарок вакансій», організований Полтавською міськрайонною філією обласного Центру зайнятості. У їх базі – понад тисячу різноманітних вакансій.  Шукачам роботи свої пропозиції надали представники великих компаній та підприємств. Подробиці – у наступному сюжеті. 

Олександр Мацько нещодавно повернувся зі Сходу України. Зараз чоловік у пошуках роботи. На ярмарку вакансій спершу він підійшов до Національної гвардії України. 

Олександр Мацько, полтавець 

- Яку роботу шукаєте?

- З гідною зарплатнею.

- Яка заробітня плата вас влаштує?

- Десь 15-18 тисяч. Це ті гроші, на які зараз хоча би можно прожити в цій країні.

Цього разу Полтавська міськрайонна філія обласного Центру зайнятості запропонувала шукачам роботи понад 1000 вакансій. Робота різна: від робітничих спеціальностей до лікарів, соціальних працівників, поліцейських тощо. 

Олена Чикурова, роботодавець 

- У нас завжди відкриті вакансії соціальних працівників, програмних спеціалістів. Це два основних напрямки, у яких ми працюємо.

За словами директора Полтавського обласного центру зайнятості Катерини Клавдієвої, роботи вистачить усім. Зараз на Полтавщині кількість вакансій на 20 тисяч більша, ніж шукачів роботи. 

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

- Якщо сьогодні в Полтавській області хтось скаже що немає роботи, приходьте до нас, ми роботу знайдемо. Навіть якщо роботи немає в тій місцевості де проживає людина, є роботодавці, які готові надати місцепроживання, а ви оплачуєте лише комунальні послуги, надати зарплатню, як мінімум 10 тисяч. 

Особливу увагу на цьому ярмарку приділили людям з інвалідністю. Робочі місця надаються їм у пріоритетному порядку. 

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості  

- Ми намагаємось по максимуму приблизити його для людей з інвалідністю. Тут присутній фонд соціального захисту інвалідів. У них окреме робоче місце, вони надають консультацію як роботодавцям, стосовно певних юридичних питань, так і усім громадянам, які бажають отримати консультацію.

Серед новацій Служби зайнятості – послуга рекрутинг. Тобто, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб. Цим займається фахівець Центру зайнятості. Корисною ця послуга стане і для шукачів роботи, які в силу певних умов не можуть набути статусу безробітного й користуватися послугами центрів зайнятості у повному обсязі. Наприклад студенти, пенсіонери тощо.  

Галина Поліцкова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Полт.обл. Центру зайнятості 

- Ми всі можливі джерела пошуку претендентів на роботу опрацьовуємо. Ми опрацьовуємо і пошукові сайти, ми працюємо і з підприємствами, які мають намір вивільняти в подальшому людей. Ми працюємо і з тими, хто зараз не є клієнтами Служби зайнятості, але колись у нас перебував на обліку. У нас є велика база людей, які не перебувають на обліку, але шукають роботу.

Такі ярмарки організатори планують проводити і надалі. Адже завдяки послугам центрів зайнятості тисячі полтавців знаходять роботу.

Стрічка новин