Перше засідання з допитом свідків

Справа журналіста Ярослава Журавля триває. Побили його ще 18 травня 2018 року. У Київському районному суді провели третє засідання. Деталі справи знає Анна Ружін.

У залі зібралися всі сторони по справі. Потерпілий, обвинувачувані, сторони захисту та свідки. Це третє засідання. Допитують потерпілого та свідків. 

Першим до трибуни вийшов потерпілий Ярослав Журавель. Хлопець згадав події 18 травня 2018 року. Візит до офісу та наслідки. 

Ярослав Журавель, потерпілий 

- Коли я дивився на Сергія Чередніченка, я отримав удар в ключицю. Від удару мене перекинуло разом з стільцем на підлогу. І тут я ще відчув 2-3 удари в потилицю. Коли я підвівся, то переді мною став Пазенко.

Але цим справа не закінчилась. За словами Ярослава Журавля, він намагався закритися від ударів руками.  

Ярослав Журавель, потерпілий 

- Переді мною став інший хлопець, який сказав: «Не підіймай руки (у нецензурній формі)». А то зараз зовсім тобі буде... І почав опускати руки мені донизу. У цей момент з-за спини Пазенко ще наносив удари хаотичні.

Тоді до офісу соціалістичної партії Дмитро Демус ходив разом з Ярославом Журавлем. Сьогодні ж пояснює причини візиту. 

Дмитро Демус, свідок 

- Мені зателефонували невідомі з номеру, який я надав слідству і попрохали зустрітися за кваліфікованою допомогою у сфері нерухомості. На той час я офіційно працював у даній сфері.

Але при зустрічі обговорювали питання, яке не стосувалося нерухомості.

Дмитро Демус, свідок 

- Після чого я вийшов з автомобіля, де почув явні рекомендації. Що так і так - не згадуй дану особу. Мені ніколи в житті ніхто не погрожував і я не знаю, що робити в такій ситуації. Я зустрівся з Ярославом Журавлем, з ним поспілкувався. Він також був шокований. І було прийнято рішення піти до Сергія Івановича Чередніченка, від якого ніби-то приїжджали хлопці до мене.

Після відвідин партії, Ярослав мав грати на виставі аматорського театру «Фабула». Готувалися півроку, тож пропустити та підставити колег не міг.

- Чому ви не звернулися в поліцію?

- Ми не прийшли з'ясовувати відносини. Ми прийшли дізнатися, чи дійсно це Чередніченко. Чи просто приїхали два хлопці, які сказали, що нас прислав Чередніченко.

Про свій стан та час, коли він з'явиться на виставу, повідомив повідомленням колезі Олександру Лук'яненку. 

Олександр Лук'яненко, свідок 

- Ярослав написав, що прийде майже впритул до самого виступу. Щоб ми репетирували без нього. Далі просив підготувати посилений грим, щоб приховати сліди травми.

Роль була епізодична і майже без слів. Далі Ярослав поїхав до лікарні. У ході засідання допитали інших колег по театру. 

Сторона обвинувачуваних уже не наполягала на забороні зйомці, як на попередніх засіданнях. 

- Сьогодні коментуєте ситуацію?

- Ні. 

- Відмовляєтесь від коментарів?

- Звичайно. Ввечері за чашечкою кави можемо поспілкуватися.

- В мене інша пропозиція. Коментар.

Коментаря так і не отримали. Питання дати наступного засідання викликало обговорення. Сторона захисту обвинувачуваних та суддя не могли дійти згоди. Все ж таки назначили на 19 грудня.

Стрічка новин