На освіту у Полтаві чекають зміни

26 листопада на апаратній нараді у Полтавському міськвиконкомі секретар міськради Олександр Шамота представив нового керівника управління освіти. Після проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ним став Юрій Матвієнко. У 2003 році він закінчив Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка з червоним дипломом. Отримав кваліфікацію вчителя математики та фізики. Екстерном здобув другу вищу освіту за спеціальністю «вчитель інформатики». З 2002 по 2008 рік працював  вчителем інформатики. У 2012 р. закінчив аспірантуру при кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту ПНПУ імені Короленка. Має подяки від Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України за вагомий внесок у виховання студентської молоді. Нагороджений нагрудним знаком від мера за вагомий внесок у виховання студентства. З 26 листопада цього року він – новий очільник управління освіти Полтавського міськвиконкому. Про нього та його плани на місці начальника освітньої галузі Полтави знає Ольга Соломаха.

У кабінеті освоївся. Каже, другий день на робочому місці. Про освіту в цілому говорить – галузь складна. Тому всі кроки у змінах треба виважувати. 

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Я дуже хочу зустрітися з колективами усіх закладів загальносередньої освіти. Усіма навчальними закладами Полтави для того, щоб почути. Почути полтавських вчителів. Я не планую зустрітися з директором окремо, кулуарно. Мені потрібно відчути ті проблеми вчителів, щоб вони їх озвучили. Я хочу донести до них, що управління освіти абсолютно відкрите до співпраці.

Управління освіти, за словами Юрія Матвієнка, співпрацюватиме з вчителями та навчальними закладами на основі координатора – будуть допомагати в усіх питаннях.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Щоб вони знали, що їх чують на місцях. Щоб знали, що місцева влада робить все можливе, аби полегшити їхню роботу. Особливо таку важливу роботу, коли Україна реформує освітню галузь. Тому перші кроки – це об'їзд навчальних закладів і ознайомлення з тими проблемами, які назріли на сьогоднішній день. Я вже починаю охоплювати ці питання, але потрібен час.

Обговорили з Юрієм Матвієнком і реформи Нової Української Школи у Полтаві.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Нещодавно проходила розширена колегія, головне питання якої було якраз дослідження стану впровадження концепції Нової Української школи у Полтавських закладах загальної середньої освіти. Хочу сказати, Полтава не тільки гідно справляється в викликами, не тільки гідно впроваджує принципи Нової Української школи, а й, я думаю, коли на загальнодержавному рівні буде дана оцінка, Полтава займе гідну позицію.

Юрій Матвієнко висловив свою позицію щодо батьківських комітетів, виступив за їх співпрацю з школами.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Безумовно, батьківські комітети у школі мають виконувати партнерську роль. Батьки є партнерами педагогічного колективу в школі, в тому освітньому процесі, який відбувається із залученням їхніх дітей. Не можна відвести дитину в школу, і на певний період часу за неї абсолютно забути. Вчитель має виховувати та навчати дитину із партнерськими стосунками з батьками.

Окрім цих питань, новий начальник управління освіти звернув увагу і на харчування в школах та тендери.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Питання, які вирішувалися до мого призначення на рівні Полтавської міськради по харчуванню, ви знаєте. Тому таким словом, як «отсєбятіна» я займатися не буду. Відповідно до чинного законодавства і до тих рішень, які приймаються Полтавською міською радою, це що стосується харчування, що стосується тендерів, проводяться торги. Все, що потребують заклади освіти, намагаємося іх потреби почути і реалізувати. Але, звичайно, в межах можливостей.

Поки начальник управління освіти говорить про все загально. В деталях каже: треба більше розбиратися. Але нарікає: це – тільки перші дні на посаді. Планує у короткі строки налагодити всі деталі механізму освіти у Полтаві. Пообіцяв, що управління освіти у Полтаві відтепер буде відкритим для всіх зацікавлених.

Стрічка новин