Борису Патонові - 100 років

Борису Патонові - 100 років

Винахідник зробив визначний внесок у методології і технології електрозварювання на землі, у воді та в космосі.

Борис Євгенович Патон народився 27 листопада 1918 року в родині професора Київського індустріального інституту Євгена Оскаровича Патона. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик, захистив кандидатську й докторську дисертації. Він автор понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

У 1953 році очолив Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона, а в 1962-му його обрали президентом Національної академії наук України, яку він очолює досі.

У 1998 році Борисові Патону надали звання Героя України за самовіддане служіння науці, видатні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, які сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.

Його іменем названо малу планету, перший у світі суцільнозварний міст у Києві, алмаз у майже 52 карати, 4-кілометровий пік на східному схилі Ельбрусу.

Крім того, сьогодні також минає 100 років з дня заснування Національної академії наук України. Академію заснували  27 листопада 1918 року в Києві. Її першим президентом був видатний учений зі світовим ім’ям – В.І. Вернадський.

Стрічка новин