Чи означає воєнний стан цензуру в ЗМІ?

Один з пунктів можливого воєнного стану – контроль над медіа

Він передбачає, що командування зможе контролювати підприємства зв’язку, телерадіоорганізації та видавництва. Мета – проведення роз’яснювальної роботи серед військових і цивільного населення. У разі порушення вимог режиму воєнного стану в громадян чи організацій можуть вилучити теле- та радіообладнання, відео- та аудіоапаратуру, комп’ютери або будь-які інші засоби зв’язку. Як запевняє голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, це стане великим важелем впливу на засоби масової інформації.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

- Правозахисники журналістської організації і юристи, ми будемо вимагати від посадовців максимальної підзвітності і обґрунтування своєї позиції. Але, якщо говорити про аудиторію, то мова, звичайно, йде про те, що ключове на сьогодні – це не піддаватися паніці й не поширювати неперевіреної інформації.

Представники Національної спілки журналістів застерігають, що у період інформаційної війни довіряти слід лише перевіреним виданням. Не варто вірити дописам у соціальних мережах та порівняно новим виданням.

Стрічка новин