Трудова міграція набирає обертів

На заробітки за кордон виїхало приблизно 1 мільйон 300 тисяч людей. 120 тисяч з них – мешканці центральної України. Втім, даних по Полтаві немає. В управлінні статистики у Полтавській області коментувати відмовились. Більшість громадян заробляють в Польщі та Росії. Про це повідомляє Державна Служба статистики. Чи є робота у Полтаві та скільки можна заробити, не виїжджаючи за кордон, дізнавалась Юлія Хаврель.

Владислав Кравецький вже три роки поспіль виїжджає працювати за кордон. Цього літа він був у Фінляндії. Хлопець говорить: за 3 місяці роботи на чужині він отримав майже 80 тисяч гривень. 

Владислав Кравецький, полтавець 

- Працював по-різному. Графік був спонтанний завжди. Я спочатку то збирав полуницю, саджав полуницю, робив вино, сік. Це була моя основна робота.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева на офіційному сайті відомства прокоментував трудову міграцію українців так:

Андрій Рева, Міністр соціальної політики України 

- На сьогоднішній день, в перерахунку на гривні, українські заробітчани в Польщі у середньому отримують 19200 гривень на місяць. Для зменшення рівня трудової міграції, як я вже неодноразово казав, середня зарплата в Україні має бути не меншою за 15000 гривень. Ми плануємо, що в цьому році середня зарплата в грудні вийде на розмір 10000 гривень, і нам потрібно три-чотири роки, щоби наша середня зарплата вийшла на потрібні показники.

На Полтавщині цього року склалась унікальна ситуація. Кількість вакансій значно перевищує кількість безробітних. Особливо бракує професіоналів робітничих спеціальностей. Стартова зарплатня, наприклад токарів, слюсарів, малярів, інженерів – від 10 до 18 тисяч гривень. Про це повідомила директор Полтавського обласного центру зайнятості  Катерина Клавдієва. 

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центра зайнятості 

- Зараз середній розмір заявленої зарплати вакансій – 4 тисячі 700 гривень. Але ж це стартова зарплатня. Тобто це зарплата,яку одразу роботодавець гарантує з першого дня працевлаштування. А потім починаються різні напрацювання, за вислугу років, премії, одноразові премії тощо. Тобто ви ж знаєте, що середня зарплатня по області майже 10 тисяч гривень і це одна з найбільших заробітних плат по Україні.

За словами Владислава Кравецького, на таких умовах та з таким доходом працювати в Україні він залишиться. 

Владислав Кравецький, полтавець 

- Туди я би просто по безвізовому режиму їздив би відпочивати та дізнаватись щось нове.

Стрічка новин