На Полтавщині пройшла перша в Україні конференція «Сучасні технології у нафтогазовому бізнесі»

На неї завітав міжнародний експерт нафтової галузі Жан-Марк Дюма. Він особисто оглянув бурові нашої області. Чи є у них потенціал та яке враження склалось у фахівця, знає наша знімальна група.

Для збільшення видобутку власного газу та для забезпечення енергонезалежності України потрібно впроваджувати інноваційні технології - так говорять міжнародні експерти. Один з них - Шишацькому районі Полтавської області., регіональний директор авторитетної організації, - міжнародної спілки нафтових інженерів. Експерт завітав у Полтавську область, щоб виступити на першій в Україні конференції, присвяченій використанню сучасних технологій у нафтогазовому бізнесі. Захід пройшов у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Організатор конференції - ДТЕК Нафтогаз.

Напередодні конференції Жан-Марк Дюма відвідав об’єкти ДТЕК Нафтогаз на Семиренківському родовищі.

Жан-Марк Дюма, регіональний директор SPE у Європі 

- Стосовно того, що я побачив сьогодні, звісно, я був вражений новим обладнанням, тому що воно зовсім нове, це дуже хороші технології, які використовуються у всьому світі, розумієте, ви зібрали тут найкраще, що, в свою чергу, є хорошою інвестицією, а також все необхідне для самого процесу є цікавим.

Жан-Марк Дюма відвідав бурову вишку та Олефірівську установку підготовки газу,  ДТЕК Нафтогаз, на якій компанія нещодавно ввела в експлуатацію інноваційну пропаново-холодильну установку.

Жан-Марк Дюма, регіональний директор SPE у Європі 

- Я маю досвід з одного боку розвідки, а з іншого боку очищення та переробки вуглеводів. Тому можу говорити про технології, які бачив, з двох точок зору. Дуже добре, що бурова і установка підготовки знаходяться поряд одне з одним, вони мають один рівень якості і відповідають усім вимогам безпеки та загальної організації процесу роботи. Це чудове місце для молодих спеціалістів, які хочуть працювати у нафтогазовидобувній сфері.

Жан-Марк Дюма уже не вперше відвідує Україну. Минулого року він брав участь у нафтогазовій конференції в Івано-Франківську.

Жан-Марк Дюма, регіональний директор SPE у Європі 

- Я мав змогу побачити освітні центри нафтогазовидобувної галузі, познайомився з людьми, які працюють у ній. Багато разів після того я зустрічався з українськими фахівцями у Європі на інших заходах. Я б хотів відзначити, що в Україні дуже відповідально підходять до навчання у вищій школі, навчають фахівців безпосередньо на промислових об’єктах. Це ідеально не лише тому, що з такого навчання виходять висококваліфіковані інженери, але й тому, що Україна — виробник газу та нафти. У цьому відмінність і перевага України перед країнами Європи, наприклад, Францією, звідки я родом. У нас багато інженерів і сервісних компаній, ми надаємо багато послуг і чимало будуємо, але у нас немає внутрішнього виробництва, його мало.

На думку регіонального директор SPE в Європі, Україна - приваблива країна для інвестування в нафтогазову сферу.

Жан-Марк Дюма, регіональний директор SPE у Європі 

- Україна дуже приваблива. У вас є ідеї, плани, галузь розвивають фахівці з величезним завзяттям, ви прагнете до незалежності країни і в енергетичному плані. Це саме той шлях, який зробить людей щасливішими, а країну безпечнішою та багатшою. Ось що я можу сказати. 

Стрічка новин