Наше взуття – в їхніх… руках

Вони створюють та ремонтують чоботи та туфлі, босоніжки та черевики. 26 листопада вважається Міжнародним днем шевців, або, як їх по-іншому називають, – чоботарів. Ірина Щербак зустрілась з полтавським майстром з ремонту взуття. Про тонкощі професії – далі в сюжеті.

- Приходжу на роботу, переодягаюсь, передивляюсь роботу на день і починаю.

Маленьке приміщення на 8,5 квадратних метрів. Воно заставлене чобітками, босоніжками та черевиками. Тут ремонтує взуття Сергій Сандул. Майстер займається цим з 14 років. 

Сергій Сандул, майстер з ремонту взуття 

- У 14 років мені в руки потрапив «крючок». Я почав підшивати, ремонтувати взуття своє і мені сподобалась ця професія. І я вирішив стати майстром чобіткової справи. Я закінчив професійне техучилище. Там навчали майстрів на взуттєву фабрику. Там я й навчився всій цій справі.

Після училища майстер відкрив свою справу. Для роботи чоботареві необхідно 2 види клею, ножі, молоток та матеріал. З таким арсеналом Сергій за день може відремонтувати 10-15, а інколи й 20 пар взуття. 

Сергій Сандул, майстер з ремонту взуття 

- Заміна підошв, заміна бігунків, блискавки, набійки. Зараз буду вклеювати блискавку. Спочатку вона вклеюється, потім прошивається.

Роботу майстра постійно зупиняють люди. Вони приносять на ремонт чи навпаки – забирають своє взуття. 

Раніше робота приносила майстру задоволення. Зараз це стало просто професією.

Сергій Сандул, майстер з ремонту взуття 

- Багато років пройшло, це вже сприймається як просто професія. Тому, що це я найкраще можу робити в житті. Я людина творча і завжди хочеться якісь речі робити, для душі.

Після роботи, Сергій Сандул створює вироби зі шкіри: гаманці, ключниці та ремені. Проте, змінювати діяльність не збирається. 

Стрічка новин