Сьогодні - День пам’яті жертв голодоморів

Сьогодні - День пам’яті жертв голодоморів

О 16:00 українці запалять свічки пам'яті.

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів.

День пам’яті жертв голодоморів відзначають щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. Наймасштабнішим в історії України був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, який цілеспрямовано здійснив тоталітарний комуністичний режим СРСР.

У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За офіційними даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, 4,5 млн осіб втратила Україна внаслідок геноциду. За неофіційними даними, загиблих могло бути 10 млн осіб.

Упродовж десятиліть Голодомор у радянській Україні замовчувався.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. У світі Голодомор офіційно, за даними МЗС, визнали 24 країни. Президент Порошенко 26 листопада 2016 року підписав указ згідно з яким 85-ті роковини Голодомору будуть відзначатися на найвищому організаційному та державному  рівнях.

Зокрема, заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів пройдуть по всій Україні та в багатьох країнах світу. На території України буде приспущено Державний прапор та обмежено проведення заходів розважального характеру. 

О 16:00 в кожній домівці й установі українці запалять свічки  та приєднаються до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Стрічка новин