За 10 місяців – більше 1,5 тисячі кримінальних проваджень

І це – лише по телефонних крадіях. Цуплять переважно у місцях скупчення людей. Яка ситуація і як уберегти свій пристрій, розповість Анна Ружін.

Анна Ружін, кореспондент

- Сьогодні важко уявити своє життя без телефону. Це не лише засіб зв'язку, а й універсальний пристрій, який може все.

Але іноді вони ламаються або їх крадуть. Така ситуація сталася і в Юлії Хаврель. У неї вкрали телефон в громадському транспорті.

Юлія Хаврель, втратила телефон 

- У мене витягли з сумки телефон. Коли я вийшла на зупинку, то я відразу залізла до сумки. Вона була відкрита. Там нічого не було. Я попросила перехожих набрати на мій номер. Телефон був уже вимкнений. Відразу я викликала поліцію. Вони приїхали досить швидко - хвилини 2-3. Написала заяву і ось чекаю.

І вона така не одна. Про це нам розповіли в поліції. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю ГУ НП в Полт.обл.

- Майже щодня до поліції надходять заяви про крадіжку мобільних телефонів. За 10 місяців 2018 року вже зареєстровано більше 1,5 тисячі кримінальних проваджень по крадіжках мобільних телефонів. По 550 провадженнях особи вже встановлені і їм вже оголошено про підозру.

Працівники поліції співпрацюють і з ломбардами. Але чи легко туди здати телефон?

Анна Ружін, кореспондент

- У ломбардах нам відмовилися коментувати ситуацію на камеру. Тому спробуємо зателефонувати до них як клієнти і дізнатися, чи приймають вони телефони без технічної документації.

- Доброго дня. А телефони ви приймаєте?

- Так. 

- А на телефон потрібна технічна документація?

- Головні вимоги - це щоб він був у справному стані і без значних дефектів. Технічна документація не потрібна. Але якщо у вас є зарядка, коробка, гарантія, то тоді це може підвищити оціночну вартість вашого виробу.

Але є варіанти, як убезпечити свій апарат. З цим допоможе оператор мобільного зв'язку. 

Володимир Буга, представник компанії мобільного зв'язку

- Мы предлагаем ряд услуг. В частности Mobi Guard. Она подразумевает наличие двух приложений для наших абонентов. Для всех абонентов эта услуга «Мобильной безопасности». А для абонентов «препейк», тоесть, предоплаченой связи, эта услуга – «Защита мобильного».

У разі втрати телефону дані можна зберегти, а апарат – повернути.

Володимир Буга, представник компанії мобільного зв'язку

- Для этого нужно осуществить бесплатный звонок за номером 6911 и сообщить о потере. Оператор сразу же заблокирует доступ к вашему устройству, и таким образом позволит обезопасить персональные данные, находящиеся на мобильном устройстве. В случае, если телефон будет найден, то мы возвращаем его владельцу и бесплатно доставляем. Если же мобильный не удается вернуть в течении 2 недель, то абонент получает денежную компенсацию в размере до 2,5 тысяч гривен.

Юлія Хаврель сподівається – телефон повернуть.

Юлія Хаврель, втратила телефон 

- Я дуже розраховую, що телефон знайдуть. Може, не сам телефон, а хлопців, якого його викрали. Мені неприємно. Це якийсь внутрішній дисбаланс. Я звикла до цього телефону. Там дуже багато особистих контактів, фото та іншого. Нехай я все це стерла зараз, але тим не менше.

Стрічка новин