Народні іграшки сучасності

Сьогодні у Полтавському Краєзнавчому музеї відкрили виставку «Колоритний світ народної іграшки: від минулого до сьогодення». На ній представлені 22 роботи з обласного конкурсу мініатюр, який проводили у Полтавському обласному центрі естетичного виховання. Відбулося і нагородження переможців конкурсу. 

Це робота Ганни Горєлової. Вона керівником гуртка в Горішніх Плавнях працює досить давно. Ляльки-мотанки, які зробила на конкурс та об'єднала у композиції – від минулого до сьогодення – перші в її житті. Та, незважаючи на дебют, ії робота у конкурсі виборола Гран-прі.

Ганна Горєлова, керівник гуртка «Рукоділля і колорит» в Горішніх Плавнях

- Цю роботу робила з душею. В кожну ниточку вкладала свою душу, бо лялька-мотанка так і робиться.

У залі 22-а в Краєзнавчому музеї на стінах – вироби умільців з обласних закладів позашкільної освіти.

Сергій Рибалко, начальник управління позашкільної професійної вищої освіти Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Авторами цих робіт є керівники гуртків закладів позакласної освіти. Відбувся до цього конкурс, на який було подано понад 100 робіт. І кращі з них виставлені тут. Доступ безкоштовний.

Тут – цілі експозиції та історії у картинах. Тема, яка об'єднала виставку, – народна іграшка. Конкурсанти відтворювали історію з давніх-давен і до сьогодні. Малювали картини, вирізали з дерева та мотали ляльки.

Наталія Дешко, методист Полтавського ОЦЕВУМ

- Зараз іграшка сучасна сильно розвивається в різних техніках. Використання нових сучасних як природніх, так і текстильних матеріалів. Тому, я думаю, це досить цікаво. Це прекрасний досвід педагога – провести якусь дослідну роботу у розвитку народної іграшки, а потім його показати дітям.

Виставка вже діюча і чекає на відвідувачів. А в сусідньому залі музею – церемонія нагородження. Кращих відзначили дипломами.

Стрічка новин