На Полтавщині завершили фінансування пенсій за листопад

На Полтавщині завершили фінансування пенсій за листопад

23 листопада органи Пенсійного фонду України в Полтавській області направили останні кошти до банківських установ. Так, 434,6 тис. мешканців області вчасно одержали свої соціальні гарантії.

У цілому, протягом місяця виплачено 1 млрд. 118 млн. грн.

Наразі працівники пенсійних установ здійснюють ретельну підготовку до автоматичного перерахунку пенсій у зв’язку зі зміною з 1 грудня 2018 року прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Передусім зросте мінімальна пенсія – з 1 грудня вона становитиме 1497 грн. Перерахують пенсії і тим, хто отримує максимальний розмір пенсії. З грудня вони отримуватимуть 14 970 грн (до грудня отримували 14 350 грн).

Окрім мінімальних та максимальних розмірів пенсій також будуть перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, що встановлюють до пенсій, розмір яких розраховують, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тож у грудні дещо більші пенсії отримають ті, у кого є понаднормативний стаж, громадяни, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника, ветерани війни, орденоносці тощо. Отже, суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожного будуть різні.

У Полтавській області перерахунку підлягатимуть близько 90% пенсійних виплат. Уже в грудні пенсіонери отримають перераховані пенсії.

Стрічка новин