Вчили людей контролювати гроші податкоплатників

У конференц-залі готелю «Галерея» відбувся семінар «Антикорупційні інструменти»

Його основна ідея – почати доносити інформацію не з центру, а з місцевого рівня. Ініціаторами боротьби з корупцією мають стати місцеві активісти. Їх і навчали спостерігати за використанням місцевих бюджетів. А потім публікувати інформацію про реальні зловживання. Організатори показали конкретні антикорупційні відеоролики із журналістськими розслідуваннями. У ході обговорення експерти, активісти, представники медіа обговорювали проблемні моменти чинного законодавства та розібрали конкретні корупційні приклади на місцевому рівні. Один з головних – Кадетський корпус.

Віктор Трофименко, голова ГО Save Poltava

- Це передача Кадетського корпусу у власність держави. У державній судовій адміністрації, якраз повернувся з Києва тільки, передавав документи. Ну робота достатньо об'ємна. Тому що – пам'ятка національного значення. І все має бути за Законом.

Юрій Ромашко, директор АЦ «Інститут аналітики та адвокації»

- Це певна можливість для неурядових організацій, для активних громадян у цей період спробувати проадвокувати впровадження гарних речей, тобто, прозорих механізмів, тих же відкритих бюджетів, покращити доступ до інформації.

Стрічка новин