Нові обличчя журналістики

У педагогічному університеті для студентів провели авторський курс лекцій «Стандарти сучасної телевізійної журналістики». Про магію телебачення та сучасні стандарти студентам розповідали відомі медіа-експерти Андрій Богданович та Сергій Мамаєв. По завершенню навчального курсу у його слухачів з'явилася можливість пройти практику на телеканалі «Місто».

Діана Кадешнікова – студентка 3 курсу факультету філології та журналістики. Професію телевізійного журналіста дівчина вважає цікавою та непередбачуваною. Саме аби дізнатися більше про обраний напрямок роботи, Діана прийшла на курс лекцій «Стандарти сучасної телевізійної журналістики».

Діана Кадешнікова, слухачка курсу 

- Для мене ця тема дуже цікава. Взагалі для мене цей напрямок журналістики дуже цікавий. Я б хотіла себе спробувати у майбутньому редактором або журналістом, тому що ця професія зараз дуже актуальна, адже об'єктивно передавати інформацію – нагальна справа у даний час.

Упродовж 7 лекцій студентів знайомили з організацією новин. Жанри, правила та стандарти – далеко не все, що вивчали слухачі. Найнесподіванішим та цікавим моментом лекцій, говорять, стало відтворення образу глядача та створення правильної верстки новин. Спікери ж говорять: секрет авторського курсу – в іншому.

Сергій Мамаєв, медіа-експерт

- Багато слухачів, які прослухали наш тренінг у Запоріжжі чи Кропивницькому, вони працюють на Київських національних каналах. Відповідно, ці знання, які ми даємо, – безумовно, це практика. У нас теоретична частина, насправді, не така велика, це більш практичний тренінг. Звичайно, ми не можемо підмінити собою освіту повноцінну, вищу освіту, але цей тренінг побудований на тому, як насправді працює телебачення.

Курс лекцій, спрямований на виховання нового покоління журналістів, провели відомі в країні медіа-експерти. Подібні тренінги вже проходили в інших містах. У Полтаві за підтримки телеканалу «Місто» лекції пройшли у педагогічному університеті.

Оксана Кирильчук, декан факультету філології та журналістики ПНПУ

- Завжди ми радо відгукуємся на такі цікаві зустрічі, на проведення таких тренінгів, які проводять фахівці. Фахівці надають нам практичну майстерність для наших журналістів майбутніх. Вони здійснюють підготовку практичну. На такі тренінги завжди відгукуються з зацікавленістю наші студенти.

На останній лекції студенти отримали сертифікати про завершення курсу. Можливість перетворити теоретичні знання на практику у кожного з них буде, пройшовши стажування на телеканалі «Місто». А кращі зможуть приєднатися до команди студії.

Стрічка новин