«Світ очима авдіївських дітей»

Так назвали виставку малюнків у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка. Почали готуватися до неї з 1 червня. Полтавські волонтери давно співпрацюють з адміністрацією дитячого садка «Чебурашка». Що малюють вихованці єдиного у тій зоні садка – знає Марина Покшіна.

На експозиції – малюнки дітей зі Старої Авдіївки. Працювали над ними малюки 3-5 років. Вони народилися вже після початку війни на Сході України. А це значить, що ростуть під звуки обстрілів та реву військової техніки. Найохочіше вони зображували казкових героїв: чебурашок, зайців, вовків. Але є... і танки.

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда Небайдужих»

- І ми сідали, я там сідала теж з дітками малювала. Це - релакс не тільки для дітей, а й дорослих, коли ти з ними малюєш і намагаєшся подивитися на світ їхніми очима, тому що ти розумієш, що уночі вони чують вибухи. Вони не знають того часу, коли буває мирно.

Увагу волонтерів дитсадок привернув тим, що він знаходиться лише в двох з половиною кілометрах від промзони. Там 4 роки ведуться бої. Цей дошкільний заклад не закрили, бо багато мешканців старої частини Авдіївки не змогли виїхати з прифронтової зони. А в багатьох родинах є діти. Народжені вони за останні 5 років. 

Тетяна Руслякова, завідуюча ДНЗ «Чебурашка» (м.Стара Авдіївка)

- Місто Авдіївка знаходиться на межі. І до нас не доїжджають ні театри, ми, як закрите місто. І повезти дітей хоч кудись для загального розвитку: ні цирку, ні зоопарку, розваг у дітей немає.

До дітей на Донеччину поїхали два художники з Полтави. Це - Алла Тимошенко та Юрій Бернацький. Разом з ними малеча малювала. Жінці дали молодших, чоловікові – старших. 

Алла Тимошенко, зав.відділом науково-масової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Це ті, які бачать перший листочок і роблять перший крок. Я хочу сказати, що час мав особливість, і я запропонувала відразу ж маленьким кольоровий фон. І це дає можливість більше виконати, зараз це дуже відводить, як арт-терапія.

На виставці представили 60 робіт. Діятиме вона до 21 грудня.

Стрічка новин