На Полтавщині 21 людину примусово утримували в "реабілітаційних центрах"

На Полтавщині 21 людину примусово утримували в "реабілітаційних центрах"

У двох реабілітаційних центрах Полтавщини знаходилися 40 осіб, які за кошти родичів проходили курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності.

На виконання доручення Генерального прокурора України, прокуратурою Полтавської області проведено низку обшуків у Полтавському районі та місті Полтава з метою встановлення фактів незаконного позбавлення волі та обмеження особистої свободи громадян. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Полтавської області.

Під час проведення слідчих дій у двох реабілітаційних центрах, з’ясовано, що загалом в них знаходились 40 осіб, які за кошти родичів проходили курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності.

Утім, 21 "пацієнт" повідомив, що їх тримали на території закладів незаконно, усупереч їх волі, обмежуючи особисту свободу. Права вільного виходу з домоволодіння останні не мали, вікна були заґратовані та закриті, доступ свіжого повітря обмежено.

Окрім того, деякі особи зазначили, що працівники реабілітаційного центру примусово надавали лікарські засоби невідомого походження, а за порушення режиму останніх карали шляхом обмеження доступу до їжі та забороною спілкування між собою.

Під час обшуку виявили та вилучили медичну документацію осіб, які перебувають за вказаною адресою, зошити, документи, на підставі яких осіб поміщали до вказаного закладу та на основі якої здійснюється діяльність центрів.

За результатами обшуків, 21 особа (мешканці Полтавської, Дніпропетровської, Івано-франківської, Київської, Житомирської, Харківської, Чернівецької, Кіровоградської, Сумської та Тернопільської областей) за власним бажанням залишили вказані реабілітаційні центри.

Наразі проходить розлідування. За вчинення відповідних злочинів передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Стрічка новин