Поліція відкрила кримінальні провадження щодо конфлікту на мітингу в Супрунівці

Поліція відкрила кримінальні провадження щодо конфлікту на мітингу в Супрунівці

20 та 21 листопада на території Полтавської області в чотирьох населених пунктах за ініціативи громадського об’єднання проходили акції протесту власників автомобілів на закордонних номерах.  

Близько 10 години 21 листопада у селі Супрунівка між мітингувальниками та водіями двох вантажівок стався конфлікт. Останні не надали перевагу пішоходам, які знаходилися на нерегульованому пішохідному, чим створили їм небезпеку.

З іншої сторони, мітингувальники нанесли пошкодження одній із вантажівок. Вони пошкодили пластикову обшивку кабіни, відірвали двірники та повторювач повороту, спричинили вм’ятини по кузову. Завдяки вжитим поліцією заходам, конфлікт був припинений.

Як зазначив заступник начальника поліції Полтавської області Денис Захарченко, слідчі відкрили кримінальні провадження: за фактом пошкодження автомобіля за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб), а також за частиною 1 статті 279 Кримінального кодексу України (Блокування транспортних комунікацій). Триває досудове розслідування. Поліція встановлює всі причини та обставини конфлікту.

Окрім того, на водіїв вантажівок у поліції склали адміністративні протоколи за частиною 1 статті 122 Кодексу  України про адміністративні правопорушення (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху).

У поліції нагадують:

"Кожен громадянин має гарантоване Конституцією України право на мирний протест. Водночас обов’язком органів державної влади, зокрема Нацполіції, є не тільки забезпечити права учасників таких мирних зібрань, а й не допустити порушення конституційних прав інших громадян, які не є учасниками цих масових заходів. Зокрема, їхнього права на вільне пересування".

Стрічка новин