У Козельщинській об’єднаній громаді відновили давню козацьку криницю

Її розчистили та огородили, а поруч встановили дерев’яну альтанку зі столом та лавкою. Сто тисяч гривень спрямувала агрофірма «Добробут», що входить до складу агропромхолдингу «Астарта-Київ».

Ось так нині виглядає свячений колодязь, що розташований між селами Костівка і Хорішки на Полтавщині. Сто тисяч на відновлення виділила агрофірма «Добробут». Цей проект став можливим завдяки спільній участі підприємства та мешканців у конкурсі до Дня довкілля, який проводив агропромхолдинг «Астарта».

Анатолій Таранушич, заступник генерального директора ТОВ агрофірма «Добробут»

- Нам дійсно вдалося втілити в життя той проект, який був колись лише проектом, а зараз він став реалією життя. Таких проектів у нас дуже багато, такі проекти ми втілюємо в життя на велике щастя не тільки на території Козельщинської ОТГ, а по дуже багатьох сільських радах на території п’яти районів.

Колись на цьому місці проходив один із соляних шляхів – Бакаїв шлях. Тут чумаки розміщували табори для ночівлі. Криниця була викопана у центрі місця перепочинку. Воду в ній вважали цілющою. 

Олександр Троцький, голова Козельщинської об’єднаної територіальної громади

- Чим більше у нас пам’яток, чим більше у нас підтвердження нашої історії, тим більша перспектива нашого майбутнього.

Ініціював відновлення чумацького історичного об’єкту місцевий краєзнавець Іван Кравченко.  

Іван Кравченко, краєзнавець

- Мені хочеться надіятись, що це останній раз ми його відновили і будемо підтримувати. І планів і в Астарти, і у нас іще багато, що тут зробити. Хочеться, щоб для нас воно зроблено, і для вас, для людей. Хочеться, щоб воно було одним із таких місць відпочинку.

Освятив цілющу криницю отець Василь. Місцеві жителі та благодійники мали можливість напитися свяченої води та взяти її з собою.  

Значну увагу сьогодні агрофірма «Добробут» приділяє соціальній сфері. Зокрема допомагає школярам втілювати у життя різні проекти та виділяє кошти на їх реалізацію. Один із них називався «Веселий ліхтар». У ньому взяли участь кілька шкіл. Захист ідей відбувся у таборі всеукраїнського освітнього проекту «Підйом», що проводила «Астарта» із партнерами. Перемогли учні Шингурівської школи. Кошти, а це понад 40 тисяч гривень, спрямували на встановлення у Перегонівці Кобеляцького району двох вуличних ліхтарів на сонячних батареях.  

Анатолій Таранушич, заступник генерального директора ТОВ агрофірма «Добробут»

- Дякуючи тому, що толковий скажімо так підхід був до того проекту, який вони запровадили, який запропонували конкурсній комісії, вони виграли.

Сергій Пилипенко, керівник Лебединської сільської ради, Кобеляцький район

- Хай це маленький, але приємний момент у житті нашої громади. І я гадаю, що цей приклад буде поштовхом для розвитку для цих інноваційних технологій як району, так і напевно і нашої області.

В рамках «Підйому» Астарта підтримала ще один учнівський проект, який називався «Карасики». Його презентували школярі Бреусівської школи Козельщинського району. Діти виграли 35 тисяч гривень.  Завдяки яким, біля навчального закладу встановили дві бесідки. Там учні із задоволенням відпочивають на перервах, а влітку планують ще й навчатися.   

Тетяна Телятник, учениця 11-го класу Бреусівської школи

- Ми вирішили  у цьому с. Бреусівка розчистити ставок, на котрий потім могли б з’їжджатися всі із Козельщинського району. Оскільки зараз техніки немає і така погода вже холодна, то вирішили ці кошти витратити на еко-альтанки.

У рамках соціального партнерства агрофірма «Добробут», агропромхолдингу «Астарта» і надалі підтримуватиме громади та сприятиме у реалізації проектів. Адже співпраця із людьми, чиї землі вони обробляють, є головною і важливою для підприємства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію