Полтавці жертвують лікарням мільйони гривень

Полтавці жертвують лікарням мільйони гривень

Інститут аналітики та адвокації дослідив джерела фінансування 76% лікарень, які розташовані в Полтаві.

У липні 2017 року Міністерство охорони здоров'я України видало Наказ №848 від 25.07.2017 року «Про здійснення заходів з контролю за надходженням і використанням благодійних пожертв у закладах охорони здоров'я», який має врегулювати питання прозорого благодійництва у медицині. Документ набув чинності з початком 2018 року. Медичні заклади мають оприлюднювати інформацію про співпрацю із благодійними організаціями. 

ГО "Інститут аналітики та адвокації" провів моніторинг такого звітування за перший квартал 2018 року. Серед 34 обласних, міських та районних лікарень, які знаходяться у Полтаві, дослідження охопило 26 закладів охорони здоров’я.

"Під час дослідження з'ясували, що 67% міських лікарень звітують про отримані благодійні пожертви на власних веб-сайтах. Серед обласних закладів оприлюднюють інформацію 38% лікарень. Частина з тих, що не звітують, не мають власного веб-сайту. Тоді пацієнти можуть ознайомитися зі звітними даними на території закладу", - пояснив аналітик ІАА Дмитро Пономарьов.

Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер і 1-а міська клінічна лікарня взагалі не звітували про рух благодійних коштів у І кварталі 2018 року.

За перший квартал 2018 року полтавські лікарні отримали благодійну допомогу на загальну суму 8,2 млн грн. Ця цифра включає як пожертви від благодійних організацій, так і кошти фізичних та юридичних осіб. Найбільший обсяг допомоги з-поміж лікарень, що потрапили до кола дослідження, припадає на Полтавську обласну клінічну лікарню ім. М.В. Скліфосовського.

У ході дослідження аналітики розробили пропозиції, щоб спростити доступ громадян до інформації про благодійництво:

1. Створити офіційний веб-сайт Управління охорони здоров'я виконавчого комітету Полтавської міської ради.

2. Відкрити на сайтах обласного Департаменту охорони здоров'я та міського Управління охорони здоров'я рубрику “Благодійні надходження”, де лікарні розміщуватимуть звітність про благодійні надходження.

3. Створити офіційні сайти семи лікарням, у яких вони відсутні.

Довідково: Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" в партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Стрічка новин