У Полтаві готуються до можливої епідемії грипу

У Полтаві готуються до можливої епідемії грипу

20 листопада в Полтавській міській раді відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії.

Говорили про епідемічну ситуацію в обласному центрі та заходи щодо профілактики захворюваності на грип і гострі респіраторні інфекції в епідсезон 2018 - 2019 років. Про це йдеться у повідомленні на сайті Полтавської міської ради.

Заступник міського голови Людмила Бойченко зауважила, що наразі тенденція захворюваності стримано зростає:

"Протягом останніх кількох тижнів у місті спостерігається зростання показників захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції, що характерно для теперішнього періоду року. Отже, метою нашого сьогоднішнього заходу є визначення тактики подальших спільних дій та необхідність привернути увагу широких верств населення до цих актуальних питань".

Проінформував присутніх про епідемічну ситуацію у місті завідувач Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Державної установи "Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" Олександр Горбань. Він зазначив, що основним заходом профілактики грипу є вакцинація:

"У місті з початку року провакциновано 563 полтавця, що в свою чергу становить 0,2%. від загальної кількості осіб. Фахівці нашої установи постійно проводять цілорічний, щотижневий аналіз захворюваності на грип і гострі респіраторні інфекції. У випадку підйому захворюваності та при ускладненні епідемічної ситуації буде проводитися щоденний облік захворюваності".

Медичні фахівці наголошують, що до можливої епідемії грипу всі причетні служби готуються заздалегідь. Зокрема, видана низка організаційних та розпорядчих документів; у лікувальних закладах відпрацьована схема надання медичної допомоги при ускладненні епідситуації із захворюваності грипом та ГРВІ; визначена госпітальна база для надання медичної допомоги цій категорії хворих, якою є 5-а міська клінічна лікарня; медики первинної ланки проводять активну профілактичну роботу.

Довідково: По Полтаві на 45 тижні на гострі респіраторні інфекції захворіло 1 тисяча 197 осіб. У порівнянні з попереднім тижнем, захворюваність зменшилася на 9.5%. Показник захворюваності – 423,7 на 100 тисяч населення, що нижче епідпорогового на 37,7% (епідпоріг – 679,6 на 100 тисяч населення). 833 захворіло дітей, що складає 69,5% від усіх захворілих, що є звичайним явищем для цього періоду року. Показник захворюваності школярів не перевищує епідпорогового (-27%). Госпіталізовано 67 хворих, що складає 5,5% захворілих. З них 60% – це діти до 4-х років. За даними відділу освіти, в навчальних закладах міста через хворобу на ГРВІ відсутні 4,7% школярів.

Стрічка новин