Засульська сільська рада – одна із найбільших об’єднаних громад в Україні

За два роки Засульська сільська об’єднана громада на Полтавщині збільшила свій бюджет на понад 32 мільйони гривень. Нині у громаді активно розвивається інфраструктура та благоустрій. Покращилися якість освіти, медицини. Культура вийшла на новий рівень. Бачила зміни Лідія Ритченко.

Засульська сільська рада Лубенського району – одна із найбільших об’єднаних громад в Україні, яка запрацювала у грудні 2016-го року. До її складу входять 11 сільських рад, 38 сіл та понад 16 тисяч населення. Адміністративний центр розташований у селі Засулля. Очолив громаду Сергій Бондаренко.

Сергій Бондаренко, Засульський сільський голова

- Ми прийняли на себе, на свої плечі 12 шкіл, які знаходяться на території наших рад. 10 дошкільних навчальних закладів, 8 амбулаторій, 22 ФАПи, 28 клубів. Наша унікальність, що от ми така велика громада, а цілком сільська, працюємо сьогодні, розвиваємося, маєм досягнення, маєм успіхи, маєм проблеми.

Головним життєдайним ресурсом селянина є земля, каже Сергій Бондаренко. А тому вона повинна працювати на громаду, так як земля є одним із основних джерел наповнення бюджету. Власне, за другий рік роботи бюджет ОТГ збільшився майже на 32 мільйони. 

Сергій Бондаренко, Засульський сільський голова

- Перший рік, коли ми об’єдналися, ми затвердили бюджет 78 мільйонів. Із них 37 були власних надходжень, решта - це були субвенції, дотації. У 2018-му році ми затвердили 110 мільйонів бюджет.

Якісна освіта, зміцнення матеріально-технічної бази, нові підходи та проекти. За цими принципами сьогодні працюють у навчальних закладах Засульської об’єднаної громади. Одне із першочергових завдань – це термомодернізація навчальних закладів. На утеплення приміщень в 2017 році до бюджету громади були залучені кошти за сприяння народного депутата Костянтина Іщейкіна, а саме на заміну  вікон та дверей, понад 5,5 мільйонів. Серед освітніх проблем, у Засульській громаді є спроможність шкіл працювати на рівні з іншими та забезпечувати якісну освіту. На другий рік, п’ять із дванадцяти  довелося оптимізувати. 

Людмила Шевченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Засульської сільської ОТГ

- Спротив, які робили батьки в процесі оптимізації, він дуже змінився буквально за два тижня вересня. Буквально тільки почалося навчання батьки зрозуміли на своїх дітях, що таке ключове поняття якість освіти.

Ось це – найбільший опорний навчальний заклад Засульської об’єднаної громади. Нині тут навчається понад 480 дітей. Десятикласниця Ірина Кожушко перевелася із Пісківської школи, яку закрили. Тут дівчині подобається більше. 

Ірина Кожушко, десятикласниця

- Я не жалкую, що сюди перейшла. Тут більше можливостей розвивати себе творчо і не тільки.

Опорний заклад постійно розвивається. Біля ліцею побудували футбольне штучне поле для дітей, придбали новий автобус. Також відкрили сучасний музей, експозиції якого розміщені у трьох тематичних залах. Планують побудувати і четверту.

Анатолій Савенков, директор опорного закладу Засульської сільської ОТГ

- До першого вересня отримали три кабінети: фізики, хімії, біології. Придбали новий комп’ютерний клас, де обладнання застаріло. От зараз в даний період. Відбувається друга частина реконструкції вікон. Цей проект коштує більше 2.5 мільйонів.

З 2016-го року на території Засульської сільської ради успішно працює комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Кошти на ліки, обладнання, зарплату лікарям та утримання закладу надходять із бюджету громади. Допомагає і обласна влада, яка виділила гроші на придбання аналізаторів. 

Володимир Богатиренко, головний лікар КП «ЦПМСД» Засульської сільської ОТГ

- На даний час заключили 11 тисяч 760 декларацій за які отримуємо кошти від Національної cлужби здоров’я.

Поруч із центром первинної медико-санітарної допомоги, ось на цьому місці, планують збудувати нову амбулаторію із допоміжними будівлями. 

Сергій Якимець, начальник відділу охорони здоров’я Засульської сільської ОТГ

- 7 мільйонів 800 тисяч приблизно буде виділено державних коштів і 30%  з нашого бюджету. Це десь близько трьох мільйонів.

Потужна творча родина сільської об’єднаної громади налічує 26 закладів культури. З них – 11 будинків культури та 15 сільських клубів. Обласні, всеукраїнські, міжнародні конкурси та фестивалі давно стали успішною сходинкою для творчих колективів громади. Зокрема народний аматорський колектив «Гілея» взяв участь у Міжнародному фольклорному фестивалі «Море ритму» в Болгарії. Серед чотирьохсот учасників він посів третє місце. 

Інна Скиба, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Засульської сільської ОТГ

- Потенціал у нас дуже великий тому, що це 177 аматорських колективів. Серед них 12 мають почесні звання народний аматорський і зразковий аматорський колективи.  Учасників ми налічуємо майже до 1700 чоловік. В цьому році у нас пройшло таке козацьке велике свято «Щоб і воля панувала тисячі віків!» у с. Солониця.

Нині у Засульській об’єднаній громаді працюють над розвитком інфраструктури. Кошти громади спрямовують на ремонт доріг у населених пунктах. У селах обладнано більше 120 систем вуличного освітлення. Торік відремонтували свердловину у селі Новаки. Ще кілька таких побудували та замінили й  в інших селах. Засульська громада – відкрита для інновацій та зовнішнього світу, інвестиційно приваблива перлина Посульського краю. Нині у планах стратегічного розвитку громади – розвиток підсобного господарства та створення нових робочих місць. 

Стрічка новин