Урожай зернових уже встановив історичний рекорд

Зернові та зернобобові культури обмолотили на площі 14,3 млн га (або 96% від прогнозу).

Станом на 19 листопада намолочено 66,4 млн тонн зерна за врожайності 46,5 ц/га (у 2017 р. – 41,8 ц/га), інформує прес-служба Мінагрополітики.

"З огляду на досить сприятливі погодні умови для пізніх ярих культур, наші обережні прогнози щодо рекордного урожаю за всю історію незалежності України починають справджуватися. На даний момент, коли збирання зернових ще триває, маємо понад 66 млн тонн, що вже перевершує попередній найвищий показник 2016 року", – прокоментував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Історичний рекорд виробництва зернових забезпечується завдяки високому врожаю кукурудзи, який також очікують на рівні історичного максимуму – близько 34,8 млн тонн.

На сьогодні кукурудзу обмолочено на площі 4,1 млн га або 90% до прогнозу, намолочено 31,3 млн тонн зерна за врожайності 75,9 ц/га (у 2017 р. – 52,3 ц/га), яка також є найвищим досягненням в історії незалежної держави.

Крім того, вперше будуть зафіксовані рекордні показники з валового збору й урожайності сої та соняшнику, додають у Мінагрополітики.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію