Безкінечний ремонт філармонії

На реставрацію обласного закладу культури потрібні додаткові гроші. Нагадаємо, ремонт будівлі розпочали в 2016 році. Тоді тендер виграла львівська компанія ТОВ «Ві.Ай.Пі.». За 9 місяців майже нічого не зробили. На компанію подали до суду, який визнав її винною у розкраданні коштів. Фірма повернула гроші. У березні 2018 року провели новий тендер. Після нього реставрацією філармонії почала займатися полтавська компанія «СЕН». Скільки та на що знадобились кошти, дізнавалась Ірина Щербак.

- Зал буде повністю новий. Сюди плануються нові стільці, нова люстра, нове освітлення зали. Також планується повністю замінити обладнання сцени. Зараз вже частково виконана механіка. 

Ще 17,5 мільйонів гривень необхідно для повної реставрації Полтавської обласної філармонії. Кошти підуть на додаткові роботи. Їх раніше не було включено до проекту.  

Тимофій Голбан, директор Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА

- Після того, як ми почали працювати з цим підрядником. З початку року він провів ряд демонтажних робіт. І виникли ті роботи, які не можливо було передбачити попереднім проектом. Підрядники знайшли підтікання фундаменту. Треба робити ін’єкційну гідроізоляцію. Перекладати комунікацію, для того щоб уникнути підтоплення. І врешті решт зробити один раз цей об’єкт, щоб він стояв повністю готовий.

І поки ведуться ремонтні роботи, співробітникам філармонії доводиться працювати не в кращих умовах. Адмінвідділ, бухгалтерія та окремі керівники колективів тісняться в господарчій будівлі закладу. 

В єдиному кабінеті, де є фортепіано, Микола Жорновий створює аранжування для оркестру народних інструментів. І хоч працювати доводиться без комфорту, керівник готовий терпіти. 

Микола Жорновий, художній керівник Полтавської обласної філармонії

- Ми не жаліємось, ми працюємо в нормальних умовах. Екстремальних умовах. Холодно, не топиться, не комфортно. Проте, нас гріє надія, що у квітні місяці ми згідно плану реконструкції повинні перейти в нормальні умови.

Такої думки й інші працівники закладу. 

Микола Біденко, заступник директора Полтавської обласної філармонії 

- Ми працюємо мабуть тому, що ми любимо нашу професію, любимо свою філармонію. Нам нікуди дітися, але ми впевнені, що через півроку ми перейдемо до нових стін, до нових кабінетів. І будемо творити чудо для нашого міста.

Наразі ремонтні роботи виконані на 20%. Зроблені хореографічна та хорова зали. Дороблюються кабінети для адміністративного відділу. І можливо навесні частина фахівців зможе працювати в приміщенні філармонії. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію