Гарний день, аби кинути палити

Третій четвер листопада вважається Міжнародним днем відмови від паління. Він встановлений, аби привернути увагу до проблеми. Цим самим – зменшити поширення тютюнової залежності. Ірина Щербак знайшла полтавку, яка кинула палити без допомоги лікарів та допоміжних засобів

 - Ну от, наприклад, ця фотографія. Ніби така симпатична дівчина, і на тобі – з цигаркою. Дивишся на це фото… соромно, просто соромно.

Катерина Вільк демонструє світлини, де вона з цигаркою. Раніше без них жінка не могла прожити. Палила щогодини. В день йшла... одна пачка сигарет.   

Катерина Вільк, кинула палити 

- Я була таким курцем, який курив... Хворієш ти, хворієш, прийшов на зупинку – покурив, вийшов з автобуса – покурив.

Загальний стаж курця – 17 років. Почала з 14, як розповідає – за компанію. Проте, в один момент Катерина зрозуміла: себе і своє здоров’я любить більше. В цьому їй допомогла менша донька. 

Катерина Вільк, кинула палити 

- Я курила пачку сигарет в день, і це мене тривожило. Адже в мене дитина була, від мене пахло. Мені дитина робила зауваження: «Ну що ти, мам, куриш. Викинь цигарку». Ламала, викидала – це дуже, звісно, соромно і не приємно. Другий, це коли ти на зупинці, в якихось громадських місцях. Тобі доводиться ховатися з цими цигарками. Ну і третє – це, звісно, в плані фінансів.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щоденно курить 35,9% дорослих чоловіків і 7% жінок. Разом з цим, фахівці повідомили: за 7 років кількість курців в Україні зменшилась на 20%. У людей, які палять, з’являється чимало захворювань. Полтавський кардіолог Наталія Савченко розповідає: найбільше проблем зі здоров’ям у жінок та чоловіків виникає у середньому та старшому віці. 

Наталія Савченко, лікар-кардіолог вищої категорії 

- До мене на лікування часто приходять люди, в яких проблеми по серцево-судинній системі, причиною якої є паління. Це може бути і молодий вік, і більш старший. Паління саме по собі спричиняє ураження судинної стінки. Призводить до ішемії міокарду, мозку. Виникає при цьому інфаркти, інсульти. Також багато проблем з дихальною системою. 90% всіх онкозахворювань органів дихання спричинені саме тютюнопалінням.

Катерина Вільк говорить: кинути палити може кожен. Варто лише самому захотіти, і головне – усвідомити, для чого Вам це потрібно. 

Катерина Вільк, кинула палити 

- Головне – це вольове рішення кинути курити і не сумніватися в цьому. Що ти більше не будеш курити. Ти кинув, воно тобі не потрібно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію