День народження Остапа Вишні

13 листопада 1889 року в Полтавській губернії народився відомий український письменник Остап Вишня. Саме під таким псевдонімом свої новели писав Павло Михайлович Губенко. В Україні його вважають класиком сатиричної прози ХХ століття. Про визначні роботи автора розкаже Ірина Щербак. 

1921 рік в газеті «Селянська правда» друкується гумореска «Чудака, їй-богу!». Пін нею підпис Остап Вишня. Це перша робота Павла Губенка опублікована під обраним псевдонімом. 

- кадри з документального фільму «Із життя Остапа Вишні» 

Остап Вишня зробив значний внесок у розвиток  української сатиричної літератури. Він започаткував новий жанр – усмішка. Це різновид фейлетону та гуморесок. Пізніше він писав: «Хоч «фейлетон» уже завоював у нас повне право на життя, та, на мою думку, слово «усмішка» нашіше від «фейлетону». У 1923 році відбувся книжковий дебют автора. Вийшла збірка «Вишневі усмішки (сільські)» та «Діли небесні».

- кадри з документального фільму «Із життя Остапа Вишні» 

Збірка творів «Мисливські усмішки» вважається вершиною жанру «усмішки». За мотивами мисливський оповідань в 1973 році знята комедія «Ні пуху, ні пера» режисера Віктора Іванова.  

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію