У Полтаві вдруге «рахують пільговиків»

24 жовтня цього року на засіданні виконавчого комітету міської ради було прийнято рішення компенсувати перевізникам витрати за пільговий проїзд. Проте сума відшкодування задовольнила не всіх. У представників міської влади виникли питання щодо правильності визначення коефіцієнту кількості пільговиків та пасажирів з квитками. Розбиралась у ситуації Юлія Хаврель. 

Галина Ліповецька – пенсіонерка. Відповідно до чинного законодавства, вона має право на пільговий проїзд в усіх видах громадського транспорту. Аби це право не порушувалось, 20 липня цього року на сесії Полтавської міської ради депутати ухвалили програму компенсаційних виплат за перевезення пільговиків у громадському транспорті. На відшкодування з міського бюджету було виділено 40 млн. гривень.

Галина Ліповецька, пенсіонерка 

- Якщо ж є така пільга, хочеться нею скористатися.

Кошти перевізники отримали після перерахунку кількості пільговиків. Цим займалось ТОВ «Трек Сервіс Контроль» спільно з Полтавським технікумом будівництва. Саме вони визначали коефіцієнт співвідношення кількості пільговиків до кількості платних пасажирів.

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови 

- Ми проаналізували ці коефіцієнти. Суми, які мали відшкодовуватись приватним перевізникам у нас виникли сумніви, щодо правильності визначення цих коефіцієнтів.

Тепер на всіх маршрутах «рахуватимуть пільговиків» представники Харківського Національного автодорожнього університету. Всього задіяно 3 групи по 2 обліковця в кожній. 

Віталій Чижик, представник Харківського національного автодорожнього університету 

- Обстеження проводиться вибірковим чином, так покриває всю територію міста. Коефіцієнт - це співвідношення кількості безкоштовних пасажирів до кількості платних пасажирів. Тобто це сума безкоштовних, поділена на суму платних пасажирів.

Здійснюється підрахунок так. Обліковець заходить в громадський транспорт, де перевіряє наявність квитка або пільгового посвідчення. 

- Шановні пасажири, приготуйте будь ласка Ваші проїзні документи. 

Далі обліковець робить підрахунок кількості платних та безоплатних пасажирів та заповнює картку обстеження транспорту. 

- Ми зробили обстеження маршруту №15. Проїхалися від Корпусного парку до площі Незалежності. Час початку обсеження 10:47. Всього в салоні транспортного засобу було 64 пасажири, 33 пільговика та 31 - з квитками. 

Працюють обліковці щодня, з опів на сьомої ранку до 19 години вечора.

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови 

- Ми сподіваємось, що десь через 2 тижні нам дадуть вже перші результати і ми будемо з ними ознайомлюватись. Згідно з цими новими коефіцієнтами, будемо здійснювати, принаймні в цьому бюджетному році, компенсації приватним перевізникам.

Завершаться «підрахунки пільговиків» 16 листопада. На проведення зазначених досліджень з міського бюджету було спрямовано 126 тисяч гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію