Полтаву будуватимуть по-новому

Як розбудовувалося місто упродовж останніх двох років, де ввели будинки в експлуатацію та які нові умови для забудовників Полтави відтепер – дізнавалася Марина Покшіна.

Це – макет генерального плану Полтави 2013 року. Проте, з того часу межі міста розширюються. Постійно його територія забудовується. Мікрорайон Левада, ЖК «Садовий», новобудови на Браїлках та Боженка.

Андрій Птіцин, експерт ринку нерухомості

- У Полтаві ввели досить багато будинків в експлуатацію. Починаючи з центральної частини міста, припустимо, це будинок, розташований в районі старої автостанції, закінчуючи спальними районами, зокрема, на Леваді.

Завдяки новим забудовам у місті, переконують спеціалісти, має покращитися екологічна ситуація, так як транспорт почали використовувати більш раціонально.

Андрій Канюк, заступник завідувача кафедрою архітектури будівель та містобудування

- Внаслідок такого вільного планування території територія Полтави розширилася, це в Радянський ще період, і відстань, відома нам усім в Полтаві від Половок, Алмазний там, Сади треба їхати дуже довго автобусом по так званому кільцевому маршруту. Усіма генеральними планами міста Полтави усіх періодів були передбачені такі ходи, діагоналі вулиці, які магістральні з транспортом, які б забезпечували пришвидшене переміщення в просторі.

Це могло б скоротити маршрут Полтавою приблизно на 20 хвилин. По дорозі від Половок до центру, від вулиці Панаса Мирного до Левади. Студенти Полтавського національного технічного університету також щорічно беруть участь у розробці плану будівництва нових мікрорайонів міста. 

- Постійно зі студентами розробляємо Левади-2. Він, як є альтернативою тих, які були розроблені свого часу фірмою "Полтава Арт проект" - ізраїльською фірмою, де багатоповерхівки. Тут змішана забудова.

З 8 листопада для полтавських забудовників дещо змінилися умови та правила будівництва. 

Андрій Птіцин, експерт ринку нерухомості

- Це не буде стосуватися покупців-інвесторів, які будуть вкладати свої інвестиції у квадратні метри житла, тому що це більше стосується забудовника і органів контролю. Це, наприклад, прозорості ГАСКо. Це - один з нових законів, він має на увазі, що позапланові перевірки, які будуть проходити, вони будуть відображатися онлайн, де можуть ті ж юридичні особи подивитися.

Так звана концепція покращить співпрацю держави з інвесторами. А саме: відбудеться поетапний огляд виконаних робіт. Після зведення фундаменту - 1, каркасу, стін і перекриття - 2 і третій - це мережі й оздоблення. Забудовник сам запрошуватиме на огляд представників новостворених органів будконтролю, щоб ті проаналізували якість проведених робіт. Вони, в свою чергу, будуть надавати рекомендації, як усунути виявлене порушення. Штрафи, звичайно, залишаться, але тільки якщо забудовник не захоче виправляти порушення. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію