Судове засідання знову перенесли

Апеляційний суд Полтавської області сьогодні мав розглянути скаргу Генеральної прокуратури України на судове рішення про закриття кримінального провадження щодо Геннадія Кернеса, а також винести рішення щодо перенесення справи до іншого суду. З яких причин суд не відбувся, дізнавалася Марія Лісніченко. 

Запланований на 11 годину суд над Харківським міським головою та його охоронцями починається вчасно. Цього разу біля апеляційного суду Полтавської області немає активістів. У залі ж присутні один потерпілий Сергій Ряполов та обвинувачені Блинник та Сміцький. Геннадій Кернес до суду не з'явився, що стало однією з причин для перенесення судового засідання на 23 листопада. Відсутність на засіданні Геннадія Кернеса його адвокати пояснюють хворобою.

Лідія Ізовітова, адвокат Геннадія Кернеса

- Геннадій Адольфович Кернес не з'явився за станом здоров'я. Саме тому було заявлено клопотання про відкладення розгляду даної справи. Крім того, сьогодні о 16-й годині Верховний суд розглядає заяву одного з захисників Кернеса - Циганкова Андрія з приводу зміни підсудності.

Слід зазначити, що це вже не перша спроба адвокатів Геннадія Кернеса перенести судові засідання до Харкова. Пояснюють таке рішення поганим станом здоров'я підсудного та незручністью його переміщення. Сторона ж захисту потерпілих вбачає у таких діях затягування процесу.

Євген Музичук, адвокат Сергія Ряполова 

- За нашою думкою, подання цього клопотання, а як ми бачили сьогодні за рішенням суду, саме це було озвучено як основна причина для перенесення, ми вважаємо елементом затягування. Сторона обвинувачення вже подавала аналогічне клопотання, і тоді Верховним судом було відмовлено. У обвинувачених багато захисників і, звісно, сьогодні інші подали аналогічний позов.

Погоджується зі своїм адвокатом і потерпілий, вимагає суду у Полтаві. За словами Сергія Ряполова, після звільнення Андрія Антонова, судді, який закрив справу Кернеса 10 серпня, полтавські судді не стануть учасниками корупційних схем.

Сергій Ряполов, потерпілий

- У Харкові інша ситуація. У Харкові за цей рік, за даними організацій, з якими я співпрацюю, по нагляду за суддями вже звільнилися 5 суддів за цей, 2018 рік. На них була підозра у неправомірному винесенні рішення. Це, починаючи від сепаратизму, та закінчуючи корупційними схемами.

Нагадаємо, Геннадія Кернеса та двох його охоронців підозрюють у викраденні та погрозах вбивством прихильників Майдану взимку 2014 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію