Полтавці долучилися до Всеукраїнського диктанту єдності

Аркуші паперу, ручки та голос з радіоприймача. Так знавці мови тренують свої сили у письмі під час написання диктанту. Проводять його щорічно у День української мови та писемності. Із тими, хто не побоявся перевірити свої знання з української цього року, спілкувалася Анна Ружін.

В аудиторії педагогічного університету зібралися студенти та викладачі. Тривають останні підготовчі етапи перед диктантом єдності. 

Для Анастасії Харченко такий диктант – уже традиція. Пише щорічно, протягом усіх університетських років. Диктанти вважає одним із основних тестів.

Анастасія Харченко, студентка факультету філології та журналістики ПНПУ ім. В.Г. Короленка

- Їхня мета не тільки навчальна, освітня. Вона передбачає функцію державотворення, об'єднання всіх українців, всієї нації до долучення такого масштабного заходу.

Олександр Губаньов теж щорічно долучається до написання. 

Олександр Губаньов, студент факультету філології та журналістики ПНПУ ім. В.Г. Короленка

- Я дуже люблю українську мову. І вивчати і дізнаватися щось нове. А оскільки вона щодня змінюється, вводяться нові правила і мені звісно, цікаво слідкувати за змінами. І для мене кожен диктант - це шанс подивитися на нього по-новому.

В аудиторії не тільки філологи, а й представники інших факультетів. Вони теж були охочі долучитися. Для когось традиція, а для Марини Тихоненко – вперше. Дівчина хвилюється, але вважає диктант важливою подією.

Марина Тихоненко, студентка факультету філології та журналістики ПНПУ ім. В.Г. Короленка 

- Це досить круто, те що ми проводимо цей радіодиктант. Адже він 18-й. І цей радіодиктант присвячений сторіччю нашого факультету, яке ми відзначали два тижні тому. 

За парту сіли й викладачі факультету.

Людмила Дейна, кандидат філологічних наук, асистент кафедри української мови 

- Ми бережемо слово, ми несемо його українцям. Ми прищемлюємо любов до цього слова нашим студентам. Цьогоріч диктант розпочинається об 11-30. Його диктуватиме доцент Київського університету Олександр Авраменко.

Диктант невеликий. Писали його півгодини. Опісля – здали роботи. 

Анастасія Харченко, студентка факультету філології та журналістики ПНПУ ім. В.Г. Короленка 

- Я сподіваюся, що якщо і будуть помилки, то їх буде небагато. І вони будуть незначні.

Результати будуть відомі 11 листопада. Усі охочі можуть надсилати свої роботи 9-10 числа «Укрпоштою» у Київ для перевірки. 

Стрічка новин