Як покращити життя молоді?

Таке запитання перед собою ставила координаційна рада з питань сім'ї, молоді та спорту при Полтавській міській раді. На засідання запросили 17 членів ради. Головує нарадою заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко. Запросили й депутатів міської ради. Більше про обговорені питання – далі у сюжеті.

Про діяльність органів і служб сімейної політики, якість життя дітей групи соціального ризику, організацію виховної роботи у школах, правоохоронної роботи й залучення дітей до активного способу життя говорили на засіданні координаційної ради. Одним з основних питань, що турбує комісію сьогодні, стала кіберзлочинність. Порівняно новий вид злочинності полягає не лише у шахрайствах та продажу наркотичних засобів через мережу інтернет, а й у «смертельних» іграх.

Сергій Васильченко, інспектор ВПК в Полтавській області

- Відомо, що після діалогу через скайп у неповнолітнього залишається кілька днів до вчинення самогубства. Це і є фінальним завданням, обов'язковим для виконання і з відеофіксацією у режимі онлайн. Така субкультура підліткового суїциду має розгалужену систему і поширюється у всіх регіонах. Слід зауважити, що до групи ризику потрапляють діти та підлітки, які мають необмежений доступ до системи інтернет.

Під вплив гри, що завершується фатально, найчастіше потрапляють діти, які мають безперешкодний та некотрольований доступ до мережі. Зараз кіберполіція відслідовує модераторів таких груп, але попри це, закликає дорослих бути уважнішими. Грають, за словами поліцейських, й в ігри, що не завершуються летально.

Сергій Васильченко, інспектор ВПК в Полтавській області

- Серед підлітків популярний флешмоб «зникни на 24 години». Його основною умовою є втеча з дому на 24 години без попередження своїх батьків та відсутність будь-якого зв'язку. До того ж дитина у цей час може переховуватись десь поблизу та спостерігати, бавлячись із того, як здійснюються його пошуки.

Рекомендують встановлювати на телефони та компютери батьківський контроль та більше часу проводити з дітьми. На проблемі наголошує і головуюча ради Людмила Бойченко.

Людмила Бойченко, заступник міського голови

- Доросле покоління не дуже знає, що діти, які знаходяться у такому психологічному непорозумінні, діти, яких у підлітковому віці не всі розуміють, можуть бути схильні до суїцидальної поведінки. І те, що зараз робить кіберполіція - вона насправді робить те, що зупиняє дітей від суїциду.

З метою розповсюдження інформації про небезпечні інтернет ресурси у школах буде проведено спеціальний урок інтернет-безпеки для батьків. Проте не всі діти ходять до школи. За інформацією, наданою координаційній раді, у Полтаві цьогоріч школу не відвідує 6 дітей. Більшість з них разом з батьками виїхали закордон, але є і ті, що входять до групи соціального ризику. З ними працюють фахівці. Найкращим способом задіяти молодь міська рада вважає спорт. Сьогодні Полтава займає перше місце в Україні за кількістю переможців на спортивних змаганнях.

Олександр Кудацький, депутат Полтавської міської ради

- Якщо немає футбольних полів і м'ячів немає, то ми ніяк не виростимо футболістів. Зараз у нас є «Динамо». Я буду цього року прохати депутатів, що б вони підтримали рішення побудувати показовий майданчик силовий, площею десь 500 квадратних метрів.

Аби створити максимально комфортні умови для підтримки та розвитку юних спортменів, на майбутній рік міська влада планує спрямувати більше коштів на підтримку галузі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію