Без даху над головою

По вулиці Симона Петлюри, 45 біля сміттєвих баків оселився бездомний. Мешканців будинків таке сусідство не радує. Де безхатьки можуть отримати допомогу дізнавалась Анна Ружін.

У дворі по вулиці Симона Петлюри, 45 багато проблем. Це і купи сміття, відсутність асфальту і аварійний вхід до під'їзду. Замість східців – їх залишки та клумба з трави. Але це не найбільша проблема, розповідають місцеві. 

Турбує їх новий мешканець. Він оселився поруч сміттєвих баків. 

- Бомж оселився місяці три тому. І ось зібрав біля себе компанію. І сміттєзвалище плавно переходить туди.

Сміттєві баки порожні. Біля них купа листя та побутового сміття. А через дорогу – нове помешкання бездомного. З нами спілкуватися він не захотів. Але, за словами місцевих, допомоги приймати не хоче.

Ми звернулися в центр адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. Як з'ясувалося, про нього там уже знають.

Вікторія Мирошниченко, керівник Центру соціальної адаптації БО «Світло надії»

- Про цю людину всі знають. Дуже багато небайдужих громадян зверталися за допомогою для цієї людини. Але проблема в тому, що він сам відмовився від послуг. Від оформлення групи інвалідності, від геріатричного пансіонату. На жаль, він проживає на вулиці, але в нього є можливість проживати вдома, адже має трикімнатну квартиру. Там де мати проживає, але він обрав бродячий спосіб життя.

Якщо допомога необхідна, то її можуть отримати у центрі адаптації, що в провулку Шевченка 5а.

Вікторія Мирошниченко, керівник Центру соціальної адаптації БО «Світло надії»

- Це ночівля, харчування триразове. Плюс до того – гігієнічні послуги: туалет, можна помитися в душі, отримати чистий одяг, попрати.

Для цього є спеціально обладнані кімнати з усім необхідним для життя. Є спальні місця, кухня та кімната відпочинку. Одночасно у Центрі може перебувати до 40 осіб. Сюди можуть звертатися в будь-який час дня і ночі бездомні люди чи ті, хто звільнився з місць позбавлення волі і яким немає куди піти. Але при цьому, головне – бажання самої людини змінюватися. 

Мешканці ж будинку по вул. Петлюри 45, сподіваються, що їх новий сусід таки вирішить змінити свої життя та місце проживання. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію