Вечір-спомин, присвячений пам'яті Івана Наливайка

У Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені Котляревського провели вечір-спомин, присвячений пам'яті Івана Наливайка. Він був відомим полтавським письменником, журналістом, краєзнавцем. 7 листопада йому б виповнилося 95 років. Друзі, колеги та родичі говорили про творчість та життя автора дослідницьких статей з історії Полтавщини. На заході була і Ольга Соломаха.

Тут у аудиторії бібліотеки зібралися друзі, колеги та шанувальники творчості Івана Наливайка. Серед присутніх і його донька. Про батька говорить: був видатною людиною. Досі не вірить, що його немає.

Наталія Гончаренко, донька

- Вже півтора року минуло з того часу, як батько пішов за межу вічності. Але до цього часу я не можу в це повірити. І на кожному кроці, кожна річ, до якої він торкався. Книги, які читав, які сам писав, нагадують про нього. Він виховував мене своїм особистим прикладом. Своїм ставленням до роботи, до того, що треба все сумлінно виконувати.

Друзі згадали спільно прожиті моменти з Іваном Наливайком. Колеги – про спільну роботу.

Раїса Самойленко, заслужений журналіст України, колега Івана Наливайка

- Він був редактором «Зоря Полтавщини», я там теж інколи друкувалася. Дуже багато писав. Такі нариси про людей, з такою теплотою. З добротою. Він відшукував історичні деталі. Коріння нашого народу. Дуже важливо у відродження України. Це принципове значення мало і має сьогодні.

Серед публікацій та видань Івана Наливайка – «Перегортаючи сторінки життя», «Через літа через віки», «Славні діла козацького роду». Про Івана Наливайка, як автора та письменника, розповідає бібліограф.

Оксана Перепьолкіна, провідний бібліограф відділу краєзнавства

- Книги Івана Микитовича дуже популярні та цікаві. Особливо для людей, які хочуть ознайомитися з Полтавою та Полтавським краєм. Книги написані з любов'ю. Такі дрібниці, на які здається не звертаєш увагу. Настільки подано цікаво матеріал, що хочеться вивчати історію Полтави і нашого краю.

На вечорі-спомині читали біографію письменника. Читали його роботи. Грали на піаніно його улюблені композиції. Зустріч тривала близько двох годин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію