Цього тижня у місті з'явилися так звані «лежачі поліцейські» – яскраві перешкоди на дорогах, які призупиняють рух транспорту

Встановлюють їх, у першу чергу, біля шкіл та у місцях масового скупчення людей. Статистика говорить, що присутність «лежачих поліцейських» на дорогах у кілька разів зменшує кількість ДТП на цих ділянках автошляху.

Ініціатива встановлення так званих «лежачих поліцейських» належить міській владі. Кошти на втілення проекту депутати міської ради попросили виділити інвесторів, які займаються будівництвом у Полтаві. Схема проста: земельні ділянки – в обмін на фінансування встановлення «лежачих поліцейських». Витрати інвесторів на нововведення склали близько мільйона гривень.

Всього по місту таких об'єктів встановлять 53, висота кожного – близько 5 сантиметрів, держстандарту вони відповідають, помітні навіть вночі, про їх наявність повідомляють дорожні знаки «пагорб» та «обмеження швидкості 40 кілометрів». З усіма іншими інспекціями, як-то ДАІ, їх поява теж узгоджена. Більша частина «лежачих поліцейських» буде встановлена біля шкіл, зокрема, уже з'явилися біля 4-ї, 1-го ліцею, 10-ї, 38-ї.

Біля 14-ї школи встановлять 2 «лежачих поліцейських». Їх завдання – убезпечити школярів під час переходження ними проїзджої частини. «Лежачі поліцейські» змушують водія трішечки знизити швидкість. Подолати ці перешкоди безпечно можна на швидкості 40 кілометрів за годину.

Встановленням штучних перешкод на дорогах міста займається лідер на теренах України та СНГ у цій сфері – фірма «Дорекс-Безпека руху». Її комерційний директор говорить, що поява «лежачих поліцейських» на особливо проблемних ділянках знижує відсоток аварій.

Окрім «лежачих поліцейських» у Полтаві з'являться ще 6 двоколірних пішохідних переходів на перехрестях та 18 піктограм – малюнків 2,5 на 3 метри з написом «Стоп». І ті, й інші засоби добре помітні на дорогах вночі.

Невдовзі за правопорушниками на дорогах слідкуватимуть не лише співробітники деравтоінспекції, а й відеокамери, які планує встановити міська рада. Кошти на цей проект уже закладені у міський бюджет. Це – 300 тисяч гривень.

Перший позитивний досвід у цьому напрямку вже є: тиждень тому встановили особу, правопорушення якої зафіксувала камера на будівлі міської ради.

Стрічка новин