Чи дорогий газ для полтавців?

Вже через місяць до кожної домівки надійдуть нові платіжки за користування газом. Уряд підвищив ціну за блакитне паливо на 23,5%. Таку вимогу поставив Міжнародний валютний фонд, перед наданням чергового кредиту Україні. Як нові ціни вплинуть на жителів нашого міста? Дізнавалась Ірина Щербак.

- От ми маємо різні квитанції за газ. 1500 тисячі, 2100, 1600, 3100.

Такі суми Людмила Ільченко виплачувала за газ в зимово-весняний період. Жінка мешкає з сином у приватному будинку на 65 квадратних метрів. З них 53 – опалювальна площа. 

Людмила Ільченко, викладач інформатики 

- У холодні місяці в приватному будинку за газ в 300 кубів не вкладаєшся, навіть при малій площі. Це може бути 400-500, а в деяких і 600 кубів на місяць. Якщо мороз стоїть понад 20 градусів. По сумам більше 3-х тисяч. 

Пані Людмила викладає інформатику в одному з коледжів міста. Заробітна плата – трішки більша мінімальної. Проаналізувавши свій витратний бюджет, жінка зрозуміла – більша половина йде на сплату комунальних послуг.

Людмила Ільченко, викладач інформатики 

- Що буде з новими цінами? Коли й ще планується підвищення цін, я взагалі не розумію, що буде. Тим більше от мені, як людині що має економічну освіту, не зрозуміло одне: яким чином формується ціна на газ?

ТОВ «Полтавагаз збут», які відповідають за цінову політику, відмовились нам пояснити з чого складатиметься вартість газу.

- Мені директор не дозволив, щоб економіст надавай будь-які коментарі. Роз’яснення по ціні є офіційно опубліковані на сайті. 

- Вибачте будь ласка, те що сказав директор те я передала Вам, що нічого коментувати ми не можемо і не будемо. 

На сайті організації в розділі ціни, ми знайшли це пояснення. Відтепер, вартість 1000 кубометрів газу коштуватиме близько 8548 гривень 92 копійки. Сюди входить: ціна самого газу, торгова націнка постачальника блакитного палива – це 187 гривень 7 копійок. Тариф на транспортування трубопроводами – 69 грн. 96 коп. Плюс тариф на послугу розподілу природного газу. В сумі й виходить 8548 гривень 92 копійки.

Проте, не всім полтавцям нові ціни - зависокі. На сторінці фейсбук в групі «У ПОЛТАВІ» знайшлись й ті, хто готовий сплачувати нові платіжки. 

«Я - готова і я розумію цей крок. «Середня» зарплата по Україні близько 8 500 грн., не бачу особливих проблем з такої ЗП сплачувати на 500 грн більше за газ на місяці. Ну, а в кого мінімалка, нехай або на субсидію подають, або шукають кращу роботу, підвищують кваліфікацію, тощо…» 

Змінювати роботу чи надіятись на субсидію Людмила Єльченко не може. 

Людмила Ільченко, викладач інформатики 

- Там, де вища заробітна плата є умова до 35 років. Що робити моєму поколінню? Людям з двома, трьома вищими освітами. Їхати в Польщу збирати полуницю? Так немає ні здоров’я… І я ще можу сказати, що я себе поважаю.

Наразі Людмила Ільченко чекає платіжку за газ. І вже моделює, яким буде її життя зі старою заробітною платою та новими цінами. 

Людмила Ільченко, викладач інформатики 

- Зарплата йде на комуналку, там залишається зовсім небагато. А враховуючи, що потрібно ще до роботи доїхати на проїзд. А викладачу, ще потрібно й належно виглядати. Будемо працювати лише на комуналку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію