Зимова гума: що треба знати

Змінити літнью гуму на зимову можна в багатьох СТО міста. Шини відрізняються складом гуми та якістю. Від їх особливостей залежить загальна поведінка машини на дорозі. Як обрати кращу? Цим питанням цікавилася Ольга Соломаха. 

Свідомі водії починають змінювати автомобільні шини до настання морозів. Ігор Тулуб за кермом близько 20-ти років. Кожен сезон своєчасно звертається до СТО.

Ігор Тулуб, водій

- Я надаю перевагу гумі хороших, перевірених виробників. У мене Nokian Hakkapeliitta 4. Купив – не повірите. Десять років назад. До цих пір я на ній їжджу. Вона шипована. Гарно підходить коли сильні морози та гололід. Машина впевнено почуває себе на дорозі.

На СТО машину пана Ігоря обслуговує Автомайстер Євген Голуб. Він  розповів про головні відмінності між видами шин. Та за якими критеріями їх обирати.

Євген Голуб, автомайстер

- Зимова гума відрізняється тим, що вона є декількох видів. Наприклад, є демісезонна,європейка і скандинавського прорізу. Для наших широт треба обирати шини, які будуть добре їхати по ожеледиці та відгрібати рихлий та пухкий сніг.

Зимова гума відрізняється якістю, складом та малюнком. Останній, за словами майстра, впливає на загальну керованість машини на слизькому автопокритті.

Євген Голуб, автомайстер

- Розміри проділу між ламелями та малюнком. На прикладі гуми. Є проділ між блочками та шашечками. Чим більше цей розмір, тим краще гума буде вигрібати сніг і буде проходити такі ділянки.

Заміна літньою гуми на зимову займає близько півгодини. Машину фіксують підпірними блоками. Майстер відкручує колесо, спускає в ньому повітря та переходить до заміни гуми.

Після зняття літньої готує зимову до подальшого використовування.

Колесо балансують.

Після цих маніпуляцій колеса готові до зими. Автомайстер встановлює їх на автомобіль Ігоря Тулуба.

Ігор Тулуб, водій

- Ніколи не потрібно чекати критичної зміни погоди. Треба орієнтуватися на середньодобову температуру. Коли вона опускається – треба змінювати гуму. Що я зараз і роблю. Часто їзджу за місто. Тому безпека понад усе.

До безпечного керування транспортом зимою пан Ігор закликає всіх водіїв. Своєчасна заміна гуми значно зменшить аварійні ситуації на дорогах. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію